FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Sieglův gól rozhodl o porážce s Mostem

Siad Most Klíčovou záchranářskou bitvu naši fotbalisté nezvládli. Brankou vstřelenou veteránem Sieglem v 82.minutě Chmel podlehl Siadu Most 0:1. Náš boj o záchranu se tím velice zkomplikoval hned v úvodu jara.

Do Blšan přijel druhý nejslabší tým tabulky, Siad Most. S ním přicestovalo i množství fanoušků, jejichž počet ale negativně ovlivnila nejistota, zda se vůbec bude utkání hrát. Rozhodčí Jech rozhodl až hodinu před výkopem, že se utkání uskuteční. I když počasí bylo krásné slunečné, podél hlavní tribuny stále ještě zbyly zbytky ledových ploten. Na těžký terén tedy vyběhla obě mužstva, aby se porvala o veledůležité prvoligové body.

V první půli bylo nejzajímavější pasáží období mezi 15. do. 30.minuty. Hostující veterán Novotný nejprve hlavičkoval z vyložené pozice nad naší branku, poté v 18.minutě nový chmelař Šindelář namířil svou střelou těsně vedle branky Mostu po své individuální akci. Následně zimní posila Mostu Mendy ve 21.minutě střílel v pádu, ale těsně minul branku Slavíka. Ve 24.minutě náš Brunclík výborně připravil akci pro útočníka Polodnu, který se ocitl sám před brankářem Svobodou, ale ten jeho střelu hbitě vyrazil. Největší naše šance přišla ve 29.minutě, kdy Tomáš Pešír vyslal prudkou střelu z pravé strany z hranice pokutového území, gólman Svoboda však jeho pokus reflexivně vyrazil. Blšany byly celkově nebezpečnější, ale nic z toho bohužel nebylo. Do druhého poločasu se tak šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas již byl mnohem nudnější. Zápas ztratil tempo, převaha Blšan se rovněž vytratila a s ní i zajímavé příležitosti ke gólu na obou stranách. Most vyrovnal hru, velkou příležitost měl v 75.minutě Mendy, ale jeho střela skončila pouze na tyči. Nakonec rozhodla událost v 82.minutě, kdy opět zaúřadovala mostecká posila Alexandre Mendy. Ten připravil nádhernou akci a nahrál Sieglovi míč do pozice před brankou, kde už připravenému útočníkovi stačilo jen dokopnout míč do branky. Horst Siegl je na Blšany specialistou- nastoupil proti nám osmkrát a vstřelil Chmelu právě osm branek- včetně té dnešní. Naši hráči již na obdrženou branku nedokázali reagovat, nevytvořili si ani závěrenčný tlak.

Bohužel, tento zápas Blšany definitvně usadil na poslední příčce, Most nám utekl na rozdíl už 4 bodů. Příští utkání hrajeme v Brně, což je další kandidát na sestup. Bude nám chybět Pavel Devátý, který dnes dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně a tak za týden nesmí hrát. Pokud by jsme i na jihu Moravy prohráli, byla by už situace velice krizová. Každopádně dnešní výkon nebyl tak špatný, aby bylo nutné hned myslet na strašáka v podobě pádu do druhé ligy. Zbývá ještě 13 zápasů, tj. příležitost vybojovat 39 bodů. Takže jede se dál. Za týden v Brně budeme bojovat zase od stavu 0:0.

Chmel Blšany – Siad Most 0:1

Branka: 82.Siegl Sestava Blšan: Slavík – Vorel, Muller, Trapp, Krejčí – Devátý (77.Volek), Brunclík, Šindelář – Pešír, Zeher, Polodna Diváci: 2053 Rozhodčí: Jech , Košec, Hojsík Žluté karty: Devátý – Hainault

FK Chmel Blšany | 5.3.2006 17:09 | 562x přečteno