Sestava na jaro už krystalizuje

V tomto týdnu přišla do našeho týmu další a pravděpodobně poslední posila. Jde o mladého defenzivního záložníka Davida Brunclíka z Mladé Boleslavi.

Talentovaný fotbalista, kterému bude na jaře 21 let, přichází do Blšan na půlroční hostování. Nevešel se do užšího kádru Mladé Boleslavi, ale náš trenér Bílek ho po vyzkoušení v zápase s Varnsdorfem vzal do týmu Chmelu. Podle jeho slov umí zahrát jak v obraně, tak i v záloze a měl by patřit do základní sestavy. Brunclíkův fotbalový vzor je David Beckham, fandí FC Barceloně a má přezdívku Bruno. Odehrál zatím 20 ligových zápasů a vstřelil jeden gól, ale do základu se v Mladé Boleslavi zatím nedostal. Několikrát už si zahrál i za mládežnické reprezentace.

Předpokládaná jarní sestava Blšan tak už dostává konkrétní obrysy, protože do konce přestupního termínu už zřejmě žádná posila do týmu nepřijde. Poslední utkání s Varnsdorfem už ledascos naznačilo, ale definitivní potvrzení přinese až generálka proti Plzni o tomto víkendu. Jasnou brankářskou jedničkou bude gólman Buček, i když si zatím počíná podobně jako jeho předchůdce Daněk na začátku působení u nás… teda nejistě. Doufejme, že i on se s přibývajícími zápasy rozchytá, a že už se tento bod blíží, neboť na rozdíl od Daňka má možnost zkoušet si spolupráci se spoluhráči nyní v přípravných zápasech.

Obrana by měla jednoznačně být obsazena Vorlem a Šourkem, na krajích je pak adeptů víc. Muller, Krejčík, Krejčí, Michal, Loos, Broschinský, či nová akvizice David Brunclík. Záloha by měla být doménou Bílka a Devátého, dalšími adepty jsou Hottek, zimní překvapení Trapp a někteří hráči, kteří již byli jmenování (Michal, Broschinský, Brunclík). Útok je pak nyní obsazen třemi fotbalisty-jisté by mělo být místo Tomáše Pešíra, vedle něho se hodí Zeher. Na lavičce bude spíš jen žolíkem pro závěry zápasů Michal Polodna. Nezdá se, že by se na jaře v lize vytvořil prostor pro hru na tři útočníky, jak to předvedli naši hráči proti Varnsdorfu.

Zatím se zdá, že jediným hráčem B-týmu, který by se mohl usídlit v Áčku, bude Petr Trapp. Právě on nastoupil ve všech přípravných utkáních a vedl si velice dobře. Trenér ho chválil i na konci podzimu, kdy Trapp poprvé nastoupil k ligovému utkání. Jeho místo bude v záloze, přestože dokáže hrát i v obraně. Ale ve středu pole máme větší nedostatek hráčů a navíc Trapp prokazuje schopnost vrhnout se i do útoku a dokonce vstřelit nějaký ten gól.

O sestavě pro jaro by měl nejvíce promluvit nadcházející generální přípravný zápas, který se odehraje v sobotu 11.února od 10:30 v Blšanech. Soupeřem bude Plzeň, což je tým se zhruba srovnatelnou hráčskou kvalitou. Trenér Bílek by již měl nasadit hráče, se kterými počítá i pro jarní boje o záchranu.

FK Chmel Blšany | 9.2.2006 23:04 | 773x přečteno