Sen se kapitánovi vyplnil, dal 100. gól kariéry

Kapitán blšanského dorostu Rudolf Hofmann o víkendu odehrál svůj poslední   zápas za A-dorost a tím i poslední utkání v mládeži. Běžela 77.minuta a soupeř ve   vápně fauloval jeho spoluhráče Hudce. Když rozhodčí ukázal na značku   pokutového kopu, Ruda věděl, že nadešla jeho chvíle…

V tu chvíli, čtvrt hodiny před koncem svého posledního utkání za dorost, měl na kontě 99 branek vstřelených v mistrovských zápasech. Stav zápasu už byl rozhodnutý, stejně jako celá sezona. Blšany vedly nad Kladnem „B“ 5:0, Hofmann se postavil k penaltě a vystřelil k pravé straně. Brankář hostů plachtil k levé a radost mohla vypuknout. Gól na 6:0 už na vývoji zápasu nezměnil nic, ale Ruda právě zdolal metu 100 branek. Na poslední chvíli, v posledním domácím zápase a to dokonce na hlavním hřišti před svým fanklubem.

Že má poslední šanci na dosažení stovky, si byl dobře vědom už před utkáním, protože si za celou dobu působení v klubu vede pečlivé statistiky. „Věděl jsem o tom a dost jsme to se spoluhráči celý týden probírali… byli jsme domluveni, že když to půjde, budou se mi snažit co nejvíce vyhovět… a ještě k tomu se hrálo na hlavním hřišti, to byla taky motivace.“ Na kopání penalt je v mužstvu určen, takže v tomto se nedělo nic neobvyklého.

Kapitán po zápase tvrdil, že se mu přesně o tomhle zdál sen v noci před utkáním. O tom, jak dává svůj kulatý gól právě z penalty. A nemrzí ho, že ta jubilejní branka nepřišla ze hry ? „“Vůbec mi to nevadí, hlavní je, že přišla" řekl ke své trefě šťastný střelec, který tak završil úspěšnou sezonu. „On už ten 99. gól byl pochybný, odrazil se mi od choulostivé části těla“ smál se Ruda. Onen 99. gól padl také v sobotním zápase s Kladnem „B“, už v 10.minutě.

Ke vstřelení sta branek v mistrovských zápasech potřeboval útočník Hofmann celkem 318 zápasů. Všechny odehrál za Blšany, kde působí už od přípravky, nikde jinde než u Chmelu nehrál. Jaká trefa byla v jeho mládežnické kariéře nejdůležitější? Na tuhle otázku reagoval chvílí přemýšlení. „Ve starších žácích, kdy jsme se zachraňovali a vyhráli jsme nad prvními Teplicemi“ uvedomil si posléze. A jeho nejhezčí branka? „To asi v mladších žácích v Rakovníku, kdy jsem se trefil hlavou z velkého vápna od břevna na zem, do břevna a do brány. Navíc to bylo ještě našemu bývalému brankáři Pavlovi Doubravovi“ zavzpomínal si.

Blšanský A-dorost letos vyhrál divizi a dlouho před koncem soutěže vybojoval postup do České ligy. Pro Rudu to byl stejně jako pro celé mužstvo výborný rok. „Můj nejlepší, co jsem v Blšanech“ označil tentokrát bez rozmýšlení. Hráči dorostu zatím postupový rok moc neoslavovali, jen si zařvali na hřišti, poděkovali divákům a něco málo si řekli při obědě. Oficiální rozlučka s mládežnickým působením v klubu teprve přijde.

A co bude dál se samotným kapitánem Hofmannem? Tento týden ho čekají přijímačky na vysokou školu. Chce se věnovat studiu, ale pokud dostane od Blšan profismlouvu, zřejmě přece jen místo toho zkusí hrát fotbal naplno. „Škola se dá udělat později“ uvědomuje si. Zatím ještě neví, zda se mezi muže v Blšanech v létě dostane, dosud zůstává jen dorostencem. U trenéra Kolmana už ale skončil, poslední zápas na Junioru se ho netýká. Šanci na závěr dostanou mladší hráči, kteří budou příští rok bojovat v České lize.

Dlouholetému hráči Blšan, jenž prošel celou blšanskou mládeží, tak přejeme do dalších let hodně nejen fotbalového štěstíčka, ať už to bude v Blšanech, nebo jinde. A za 318 odehraných zápasů a nakonec i rovných 100 vstřelených gólů mu patří velký dík.

FK Chmel Blšany | 11.6.2007 0:07 | 677x přečteno