Semifinále Vyšehrad Cupu

Dodatečně vám nabízíme reportáž ze sobotního semifinále turnaje na Vyšehradě,   kde jsme porazili Spartu B. PŘIDÁNY FOTOGRAFIE

V semifinále, které se událo za proměnlivého počasí jsme nastoupili proti Spartě B.

Zápas se začal hrát od začátku ve svižném tempu, i když po 15ti minutách byl stav stále nerozhodný, Sparta měla vetší tlak. V 15té minutě přišla standartní situace v podání Blšan, která znamenala první vážnější ohrožení, míč proletěl těsně vedle pravého rohu sparťanské branky.

Dalši ohrožení pro sparťanskou branku přišlo ve 20 minutě, ale Kožíšek trefil míč pouze do naruče sparťanského brankáře. Při následném protiútoku znemožnil brankář Svoboda svým výběhem sparťanského útočníka. V 33 minutě Petr Loos vystřelil k tyči sparťanské brány, ale brankář výborně zakročil a v této chvíli byla hra po počátečním tlaku Sparty velmi vyrovnaná, v 35 minutě střílí Čonka těsně mimo bránu Sparty. Ve 40.minutě Bogdanov obešel sparťanského brankáře a kopnul míč do branky, ale k naší smůle ho sparťanský obránce naposlední chvíli vyrazil. Byla to první velká šance zápasu. Začali jsme tlačit Spartu a tvořit si i šance, ve 43.minutě Pilař pálí těsně nad.

Druhý poločas pro nás začal trochu nešťastně, když sparťánský obránce přeloboval brankáře Svobodu a Sparta se ujala vedení 1:0. V 65 minutě přichází další šance Sparty, Svoboda jí bravuvrně zlikvidoval a z následného rohu sparťanský útočník hlavičkoval vedle.

Blšany se za svojí aktivitu dočkaly zaslouženého vyrovnánií, když po rohovém kopu v 71.minutě Jedinák srovnal na 1:1. Hned po chvíli se Bednář z 20 metrů napřáhl ke střele, která překvapila brankáře Sparty, stál uprostřed brány, a my jsme se ujali vedení 2:1.
Od té chvíle jsme byli aktivnější než Sparta a vytvářeli si šance, těsně před koncem zápasu Sparta tlačila a měla i jednu šanci, ale vítězství jsme v pohodě ubráníli a postoupili do finále Vyšehrad Cupu. Chtěl bych poděkovat svému kolegovi Ladislavu Korbelovi za pomoc při tvoření reportáže z utkání.

turnaj na Vyšehradě, 24.2.2007, sobota, 14:00

FK Chmel Blšany – Sparta Praha „B“ 2:1 (0:0)

BLŠANY: Svoboda – Rosa, Novotný, Zachariáš, Loos – Krejčík, Pilař, Čonka, Jedinák, Bednář – Bogdanov Kožíšek