Šéf Pospíšil: Fotbal v Blšanech neskončí, chceme zpátky divizi

Do divize proklouzli ze třetího místa, dlouho se v ní ale fotbalisté Blšan neohřáli. Po roce sestupují zpátky do krajského přeboru a budoucnost kdysi nejslavnější prvoligové vísky je nejistá. „Máme strategii, jak divizi vykopat zpátky,“ slibuje Radek Pospíšil, předseda občanského sdružení.

Takže konec Blšanům nehrozí?
Nemyslím. Fotbal tu nějakou tradici má, hrát by se tu mělo. Za sebe říkám, že ne první liga, ale minimálně divize by klubu slušela.
Proč měly Blšany tak špatnou letošní sezonu?
Před začátkem divize jsme měli nasmlouvané partnery, kteří nás měli podpořit. Ale na poslední chvíli z toho sešlo. My jsme pak museli hrát s velmi omezeným rozpočtem, bylo to jedno s druhým. Hráči přestávali mít ochotu za nás hrát. Přikládám to tomu, že se nechtěli angažovat, když se nám tolik nedařilo. Kluby, které původně přislíbily pomoc, raději nechaly své hráče na tribuně, než aby nám je půjčily. Je v tom i velký díl škodolibosti, Blšany se asi v minulosti k nim nezachovaly vždy dobře.
A výsledkem toho všeho je sestup z divize.
Slíbili jsme, že budeme bojovat do poslední kapky krve, to jsme taky udělali. Sestup se dal čekat. Hráči i trenéři tu byli zvyklí na nějaký komfort, kvůli nedostatku financí jsme museli všechno osekávat.
Dvakrát jste se dokonce vůbec nesešli na zápas. V divizi rarita.
Hráčů jsme měli relativně dost, ale bylo jich dost zraněných. A když nejsou finance, nemáte ani páky, jak je donutit. Když jsme byli oslovení, co se děje, slíbili jsme, že uděláme vše pro to, abychom to dohráli. Což se podařilo.
Bude pokračovat i v přeboru legenda Siegl? A hrající kouč Němec?
Je to spíše otázka na ně, vím, že kluci to vnímají jako ostudu. Ale ve štychu nás nenechali, hráli oba se zraněními. A věřím, že nám budou pomáhat dál.
A naznačíte něco z vaší strategie, která má klub zachránit?
Jsme v jednání s partnery, kteří mají zájem pomoct. Pokud se to podaří, jistě to půjde k lepšímu.

FK Chmel Blšany | 11.6.2012 14:49 | 1068x přečteno