Rozhovor s Dominikem Rodingerem

Včera skončilo přestupní období a nás zajímalo, zda proběhl nějaký pohyb v kádru mužstva FK Chmel Blšany. Vyzpovídali jsme tedy sportovního ředitele Dominika Rodingera.

Včera skončilo přestupní okno. Událo se něco na poslední chvíli v kádru Blšan?
Po poradě s trenéry Ličkou a Němcem jsme se rozhodli, že současný kádr udržíme a nebudeme nic měnit. Já furt osobně ho vidím jako nejsilnější, co za rok našeho působení v Blšanech jsme. Myslím, že po posledním zápase, který pro nás byl obrovskou fackou a probuzením se pár věcí změní a věřím, že to bude vidět hned v nedělním zápase s Chomutovem. Kvalitu máme velkou, klukům věříme, jen musíme navázet na jarní entuziasmus a týmovou hru. Jedině ten kdo bude respektovat aktuální pozici v týmu, tak bude mít místo v kabině Blšan.

Takže žadná přestupová aktivita z naší strany na doplnění kádru nebyla?
Nene, čekáme jen na administrativní dotáhnutí jednoho hráče z Ukrajiny, který s námi trénuje tři týdny. Ale jinak do kádru už směrem dovnitř zasahovat nebudem.

Byla nějaká varianta, že by kádr i někdo opustil?
Ano, upřímně byl zájem o naše dva hráče. Například Michal Zeman měl nabídku na stole z 3.ligového týmu. Jsem velmi rád, že nakonec zůstal v Blšanech, protože pro nás je to stále jeden z klíčových hráčů. Věřím mu, že se po vyloučení Jirky Böhma opět ujme hlavního tahouna střílení branek.

Disciplína je vaším hlavním problémem v posledních zápasech, co s tím budete dělat?
Jak Ondřej Míča, tak Jirka Böhm ví, že udělali totální hloupost a oslabili tím celý tým do dalších bojů. Pro mě jsou to v tuto chvíli jedni z našich nejdůležitějších hráčů a prostě si toto nesmí v budoucnu už nikdy dovolit. Nechat se vyloučit za urážlivé pokřiky na rozhodčí je pro mě neomluvitelné a nepochopitelné. Takto se nikdo v Blšanech prezentovat nebude. Věřím, že až oboum skončí trest, tak to vrátí jak klukům tak trenérům na hřišti výkonem.

Děkujeme za rozhovor

FK Chmel Blšany | 8.4.2016 22:11 | 1709x přečteno