Rodinger: Zimní přípravu nabídneme hráčům v Blšanech

V posledních čtyřech letech byli členové České asociace fotbalových hráčů zvyklí využít možností zimního fotbalového komepu, který asociace pravidelně pořádala. Letos však bude vše jinak.

Po čtyřech úspěšných zimních kempech se koncept přípravy hráčů bez smluv a angažmá mění. Příprava bude probíhat pouze v létě, a to po dobu šesti týdnů. Proč? Letošní novinku vysvětlil sportovní ředitel ČAFH Dominik Rodinger: “Rozhodli jsme se změnit koncept přípravy hráčů. Prostředky, které jsme vynakládali na zimní přípravný kemp chceme investovat do kvalitnější letní přípravy. Stejný model funguje velmi dobře v zahraničních hráčských asociacích.”

Letní fotbalový kemp hráčům nabídne šest týdnů dlouhou velmi kvalitní přípravu, během které hráči absolvují několik přípravných utkání s prvoligovými týmy a zúčastní se mezinárodního turnaje FIFPro, kde bude ČAFH obhajovat letošní titul.

“Vnímáme letní přípravu a přestupové období z pohledu hráčů jako důležitější než zimní přestávku. Díky delšímu letnímu kempu budeme moci s hráči více pracovat, aby byli stoprocentně připravení nastoupit do jakéhokoli klubu. Díky přátelákům s ligovými kluby budou mít navíc hráči více šancí ukázat se, což zvyšuje možnost, že ještě během letního kempu získají angažmá,” dodává Rodinger.

ČAFH nicméně neutlumí zimní přípravu úplně. Pro hráče bez angažmá bude existovat možnost zapojit se do přípravy týmu FK Chmel Blšany, se kterým asociace dlouhodobě spolupracuje. Zimní příprava začíná 13. ledna 2016 v Praze.

FK Chmel Blšany | 27.10.2015 11:42 | 1394x přečteno