FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Reportáž z utkání z dolíčku na vlastní kůži....

  Za skandovaného potlesku přítomných diváků je zahájen zápas mezi Bohemians   1905 a Blšany. Obě družstva vstupují do utkání v rozličných pozicích, Bohemka   začíná pošilhávat pomalu po postupu, blšanští se perou o záchranu.

Ale jak je vidět, zápas táhne ? do Ďolíčku si našlo cestu více jak 8 tisíc příznivců kulatého nesmyslu včetně známých fotbalových tváří (Kisel, Drobný). Známé tváře z historie obou klubů jsou k vidění také na lavičkách, na jedné straně trenéři Bičovský, Chaloupka a na straně druhé Petr Kostelník, jenž v 90. letech úspěšně hájil branku ?Chmelařů?. Blšanský trenér Chaloupka je dokonce uveden v poločasové přestávce do Společenství legend Bohemians (už se tak oficiálně stalo na sklonku roku, ale bez jeho osobní účasti).

Teď k samotnému utkání, hra se zpočátku odbývá ve středu pole. Ale blšanští přistupují k utkání aktivně a již ve druhé minutě se Jedinák pokouší po pravé straně vysunout do útoku Rosenda, ale míč končí v autu. O pár okamžiků později Rosendo po sklepnutí Smejkala střílí, pokus je zablokován a je z toho pouze roh. Poté ztrácí Pilař balon ve středu pole, čehož využívá Slezák k postupu na blšanskou branku, ale je faulován. V 9. minutě chybuje hostující obrana a brankář Svoboda v nouzi odkopává. Bohemka pokračuje v mírném tlaku, Hašek míří z rohu šestnáctky vedle pravé tyčky Svobodovi branky. Smejkal na druhé straně nepříjemně zajíždí do gólmana Sňozíka, naštěstí se to obešlo bez zranění a hostující útočník je pouze slovně napomínán. Blšany po pravé straně rozvíjejí akci, Pilař kombinuje se Zachariášem, záhy však Bohemka přechází do protiútoku a nebezpečnou střelu Adama na dvakrát likviduje Svoboda. Teď je v permanenci levá strana blšanských, Bogdanov obírá o míč dopředu pospíchajícího středopolaře domácích a sám zakládá rychlou akci, kterou dále vede Rosa, ale na jeho centr nabíhající Rosendo nedoskočil. Nebezpečí pro blšanské přinesla zdánlivě nevinná situace, autové vhazování Bohemians letí až do pokutového území soupeře, nastalý zmatek řeší až svým zákrokem brankář Svoboda. V 19. minutě letí dlouhý balon z kopačky Rychlíka na Matůše, který se uvolňuje přes dva soupeřovi obránce, ale hostující obrana nakonec odvrací.

Blšany se prezentují sympaticky, ač hrají na jediného klasického útočníka (Smejkal), útočí i v sedmi lidech. Do útočení se velmi aktivně zapojují také krajní obránci Rosa se Zachariášem. Hosté dobře pracují okolo půlící čáry, kde agresivně napadají rozehrávku Bohemky a nedovolují jí rozvinout kloudnější akci.

Ve 20. minutě se nešťastně srazil Zachariáš s Haškem, oba aktéři se poměrně těžce sbírají z trávníku, ale pokračují ve hře. Vzruch do ochozů přináší 27. minuta, kdy se po pravé straně řítí dopředu Bartek, zastavuje ho Rosa, ale jen za cenu žluté karty. Z následné standardní situace domácí nic nevytěžili, Svoboda si vše pohlídal. Levou stranu obrany domácích zaměstnává dobře kombinující dvojice Zachariáš ? Rosendo. Krásný fotbalový moment přináší 32. minuta, kdy ze 30 metrů napřáhl domácí Adam, Svoboda jeho dělovku vyráží. Na druhé straně agilní Bogdanov přihrává na Smejkala, míč se dostává k Pilařovi, ale ten pálí vysoko nad. Tomáš Pilař byl v celém zápase velice aktivní, dobře rozděloval balony ve středu pole, dařily se mu i kličky a často tak ?vyučoval? domácí.

Pět minut před přestávkou se uvolňuje blšanský útočník Kožíšek, pálí však pouze do nohou obránce. Po souboji na půlce se kácí domácí Pávek, je odnášen na nosítkách, po delším ošetření se vrací zpět, ale nakonec utkání stejně nedokončí, o přestávce zůstává v kabině. V poslední minutě prvního poločasu zkouší Bogdanov Sňozíkovu pozornost z dobrých 30 metrů, ale ten v pohodě likviduje. Tlak blšanských však nepolevuje, Kožíšek s Pilařem táhnou další akci, střílí znovu Bogdanov, jeho střela je zblokovaná, odráží se k Rosovi, ten však pálí znovu jen do obránců, vše zakončuje střelou vysoko nad Kožíšek. Konec prvního poločasu.

Na trávníku se na začátku druhé půle objevuje nový muž, zraněného Pávka střídá Škoda. Kožíšek hned v úvodu pálí vedle. Blšany začali aktivně, zejména Pilař s Bogdanovem jsou hodně vidět. V 50. minutě se však na pravé straně prosazuje Slezák, posílá po zemi balon do vápna, kde je Bálek zřejmě faulován, ale to není podstatné neboť na zadní tyči číhající Hašek střílí nikým neatakován gól. Minutu na to se objevuje Bartek po přistrčení Bálka sám tváří v tvář Svobodovi, míří nad. Diváci jsou ve varu, na blšanskou branku se valí jeden útok za druhým. Antonín Rosa dvakrát za sebou fauluje a měl by si dávat pozor, vzhledem k tomu, že byl již jednou napomínán. Diváci se dožadují pokutového kopu po zákroku na Matůše, ale rozhodčí zůstává ledově klidný. Matůš je nadále agilní, jeho průnik zastavuje výborně pozičně postavený Novotný. Blšanští se již otřepali a začínají zatápět domácím, hlavně Pilař motá hlavy zelenobílých obránců. Kousek za půlkou je faulován Jedinák a domácí Matůš za to vidí žlutou kartu. Pilař se ujímá rozehrávky, posílá dlouhý balon do pokutového území, kde mají navrch ?Chmelaři?, Sňozík perfektním zákrokem likviduje hlavičku jednoho z nich, nejspíše Novotného. Smejkal se nebojácně pouští v 66. minutě do domácí obrany, zastavuje ho až Sňozík, ale jen za cenu rohového kopu. Rozehrávka a další roh, Pilař poté jen dvakrát naznačí rozehrávku, za což mu rozhodčí za vydatného přizvukování domácích fans uděluje žluté napomenutí. Třetí náběh už je naostro, ale nic převratného to nepřineslo, domácí gólman Sňozík si bez problémů pro míč došel. V 68. minutě je tu dvoj střídání, odchází Rosendo a na jeho místo pílí mladý Andrei v dresu Bohemky ?jde dolů? za potlesku tribun Bálek a nahrazuje ho Kulvajt.

Blšany ukazují přítomným, že i předposlední celek tabulky umí hrát fotbal a zle zatápí vršovickým pod kotlem. Již známá dvojice Pilař Bogdanov si vyměňuje míč a prvně jmenovaný střílí, roh. Exekuce se ujímá znovu Pilař a posílá do vápna prudký centr, s kterým má domácí obrana problémy, ale nakonec za ně vše vyřeší svou nepřesností Bogdanov, odkop od brány. Akce na druhé straně, tu však překazil Novotný a sám vyráží na zteč, balon putuje po ose Andrei – Kožíšek ? Andrei, ten padá ve vápně píšťalka rozhodčího však zůstává němá, to se nedá říct o domácích příznivcích, kteří zle spílají mladému Brazilci. V 76. minutě je faulován Pilař, Jedinák rozehrává jen do náručí brankáře. Následuje další standardní situace po faulu na Novotného a záhy se po ošetření vrací na hřiště i Pilař. Bohemians vyrážejí do rychlého protiútoku, ten zastavuje Jamrich. Je tu střídání, domácího Matůše nahrazuje Růžička.

Domácí jsou již delší dobu až příliš zatažení a pasivní, čehož Blšany do sytosti využívají. Bohemka pod tlakem také hodně fauluje, hosté tak mají hodně standardních situací, z kterých posílají dlouhé míče do pokutového území. Další trestný kop Pilaře je odvrácen na roh, rozehrává ho s dvojkou hrající Jedinák, míč se dostává až k Rosovi, který někde z prostoru mezi penaltou a malým vápnem uklízí míč placírkou k tyči. Už je rozehráno, Rosa si šáhnul na míč rukou a dal tak Rychlíkovi šanci zahrávat trestný kop, Blšany v poklidu odvracejí.

Situace se najednou zcela obrátila, domácí se snaží útočit a hostující celek je kompletně zalezlý na své polovině. Osud utkání chce vzít do svých rukou Slezák, proháčkuje se podél brankové čáry a posílá střílenou přihrávku po zemi napříč malým pokutovým územím, nikdo z domácích k míči však nedoklouzal. Diváci se snaží ještě dotlačit Bohemians ke třem bodům, ale hosté zkušeně kouskují hru. Na trávníku se dost jiskří, ostré zákroky jsou vidět na obou stranách, jeden z nich nemůže zůstat bez povšimnutí hlavního sudího, když Bogdanov na půlce zezadu kosí rozběhnutého Růžičku a inkasuje žlutou kartu.

KONEC, tři nastavené minuty již uběhly a rozhodčí naposledy fouká do píšťalky. Emoce ještě rozjitří Jamrich, který hecuje domácí fanoušky, za což se mu rozhodl vyčinit kapitán Slezák a stadionem burácí hromové ?táhněte domu?, situaci se snaží uklidnit za pomoci rozhodčích i hostující kapitán Novotný a hráče nakonec doprovází do kabin potlesk.

Tento článek pro nás vypracoval bývalý blšanský fotbalista Martin Hůrka,za což mu moc děkujeme.

FK Chmel Blšany | 16.4.2007 11:24 | 698x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 22.2.2024 18:29:23