FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Půltuctu branek, tři červené a také tři body do tabulky pro Blšany

Okresní derby lídra tabulky s nováčkem bylo jasnou záležitostí Chmelařů. Hosté víc, jak půl tuctu obdržených branek v síti trápí vyloučení dvou klíčových hráčů zadních řad.

První vážnější střelu na branku vyslal v 10. minutě Vidlička, jehož dělovka z 18. metrů těsně minula šibenici postoloprtské branky. Za pět minut se ozvali hosté. Baník vyslal do útoku D. Zíchu, kterému gólman Jícha míč skluzem čistě vypíchl.

V 18. minutě nastalo trochu zmatku, když sudí Moder odpískal proti hostů nepřímí kop, ale nikdo netušil proč a tak a tak Vidlička balón džentlmensky odevzdal.

Pak měl během dvou minut dvě šance domácí Vacek. Ve 20. vytáhl jeho střelu P. Junek na roh, ve 22. pak netrefil o metr bránu. Za další dvě minuty mířil hostující Kouba lehce nad.

Blšany získávali herní převahu. Po půlhodině hry měly výhodu trestného kopu, který zahrával Vidlička. Hlavičku Hrušky P. Junek dokázal vyrazit a pak zasáhl i mimo vápno, když hlavou poslal míč do bezpečí. Ve 36. to přišlo. Zdichynec prošel skoro přes polovinu hřiště, na vápně zasekl, obešel Junka a v pádu mezi nohama Papežíka poslal míč do sítě. V pádu si však poranil kotník a musel střídat. Pšt minut před přestávkou kopali hosté standardku. Jícha balón vyrazil ke Koubovi, ale ten zakončil nepřesně. Za dvě minuty přišel trest Rychlou akci dua Vacek Štochl zakončil druhý jmenovaný a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro Chmel.

Ve druhé půli už jasně dominovali domácí a hlavně Jiří Böhm, který nahradil Zdichynce. V 52. zatáhl na zadní čáru Homola, poslal zpět na nabíhajícího Böhma a ten zvýšil na 3:0. V 59. Zachytil Böhm rozehrávku hostí a překonal z brejku bezmocného Junka, když ho ještě jistili Zeman se Štochlem. Za další tři minuty utekl Zeman D. Zíchovi, přihrál středem nabíhajícímu Böhmovi a bylo to 5:0. O minutu později se situace opakovala, ale P. Junek střelu Böhma i dorážku Zemana vyrazil. V 65. však musel kapitulovat, když ho svou čtvrtou střelou překonal Böhm.

V 67. fauloval pronikajícího Zemana Fridrich. Útočník Blšan soupeře kopl a po slovní výměně do něho strčil a poslal k zemi. Oba dostali červenou a šli pod sprchu.

V 73. minutě fauloval asi metr za hranicí vápna blšanského Vidličku O. Zícha, a protože už žlutou měl dostal hned i červenou. Navíc se kopala penalta. Vidlička jí přenechal Böhmovi, ale P. Junek prokázal své kvality a penaltu kryl. Junek si pak poradil se střelou Böhma ze 75. minuty i dorážkami Homoly a Němce. V závěru se mohli prosadit i hosté. Nejdříve P. Junek vyběhl skoro k půlící čáře a vyslal do útoku Bránického, ten ale proti vybíhajícímu Jíchovi selhal. V 89. pak Vyskočil trefil tyč.

V dalším kole jedou Chmelaři do nepříjemného Horního Jiřetína a Postoloprty hostí také nováčka Srbice.

FK Chmel Blšany – FK Postoloprty 6:0 (2:0)

Branky: 37. Zdichynec, 42. Štochl, 52., 59., 62. a 65. Böhm

Rozhodčí: Meder, Ipser, Suchánek, ŽK 2:2, ČK 1:2 (67. Zeman – 67. A. Fridrich, 73. Zícha), 145 diváků.

Blšany. Jícha – Žampa, Boruta, Šimon (56. Zeman) – Vidlička, Hruška (75. Rajnoch), Míča (46. Homola) – Štochl (66. Němec), Zdichynec (39. Böhm), Vecek.

Sestava Postoloprt: P. Junek – Fridrich, Barton, Pechát, D. Zícha, Vyskočil, M. Junek, O. Zícha, Ploc (75. Pour), Kouba, Baník.