FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

První poločas v duchu vlašimského výbuchu

Naši hráči se z ostudné porážky ve Vlašimi příliš nepoučili. V Českém Dubu sice od   místní rezervy Jablonce dostali „jen“ čtyřgólový debakl, ale o konečném výsledku 0:4   bylo beztak rozhodnuto už v první půli. AKTUALIZOVÁNO

Hodnocení zápasu od trenéra Štefka

Blšanské trápí v již dost tak úzkém kádru marodka. Nastoupit nemohli zranění Gedeon, Břečka, Podroužek a nemocný Čonka. Navíc k dispozici nebyl ani zkušený obránce Šourek.

Hostující tým chtěl důslednou hrou v defenzívě zabránit tomu, aby se opakoval středeční ?výbuch? ve Vlašimi. Zpočátku stačili blšanští hráči zachytávat útoky běhavých a dobře kombinujících hráčů domácí juniorky. Ovšem ve 12.minutě po vhazování Geovaniho se míč dostal k Heincovi do vlastního pokutového území, ten pod tlakem zvolil špatnou rozehrávku, tu zachytil domácí kapitán Mičkal kousek před pokutovým územím, narazil si míč a střelou z 10 metrů k tyči dostal domácí do vedení. Než se stačili hosté oklepat, přišel o minutu později dlouhý křížný míč na blšanskou levou stranou, kde Krejčík nestačil zareagovat. Domácí se dostali za obranu a po přesné přihrávce před branku dal Mičkal svou druhou branku. Podobná akce se opakovala i ve 34.minutě, kdy jablonečtí opět zaútočili po levé straně Blšan a přihrávku do pokutového území proměnil ve svůj hattrick Mičkal-3:0. Ve 38.minutě kopali domácí rohový kop, první míč hosté odhlavičkovali, ale domácí jej vysokým obloukem vrátili k Zachardovi, který prohrál souboj s domácím Huberem-4:0.

Po domluvě v kabině a určitém přeskupení řad se hosté dostali ve 2.poločase do hry a sehráli s domácími, kteří byli i nadále na koni, celkem vyrovnanou partii. V 53.minutě předvedli akci Trup s Wilfridem, který se prosadil přes domácího obránce a přihrával ideálně před branku, kde na zadní tyči střílel do odkryté branky Rulf, ale jeho střela šla těsně vedle. O chvilku později se přes tři hráče domácích probil obránce Heinc a z 20 metrů vystřelil nad domácí svatyni. Do dobré pozice se v 66.minutě po uvolnění od Dlužniewského dostával Rulf, který šel ze strany sám na brankáře, ale míč si na poslední chvíli ukopl a mladý brankář Bočok neměl s řešením situace problémy. V 68.minutě vystihl rozehrávku Řeháka domácí hráč, přešel až do pokutového území, ale jeho střelu Zacharda vyrazil. V 70.minutě předvedli rychlou akci blšanští po rohovém kopu domácích, když Rulf uvolnil za obranu Wilfrida, ale toho zbrzdil držením domácí obránce (dostal ŽK), ale vyznamenal se i domácí brankář, který nebezpečnou situaci včasným vyběhnutím a odkopem vyřešil. V 86.minutě se po přistavení míče od Dlužniewského pěknou střelou z 30 metrů prezentoval Bednář, za pomocí teče brankáře šel míč těsně nad. Hned z následného rohového kopu se do přečíslení a brejku dostali domácí, ale Zacharda kličku domácího útočníka v pokutovém území pádem pod jeho nohy zlikvidoval. Poslední šanci změnit skóre měl hostující Dlužniewski, když po přímém volném kopu Bednáře předskočil domácího brankáře, ale míč z jeho hlavy letěl těsně nad opuštěnou branku.

FK Jablonec „B“ – FK Chmel Blšany 4:0 (4:0)