FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

První body Staršího A dorostu do tabulky

V sobotu starší A dorost přivítal na domácí půdě soupeře z Kolína. Už před zápasem bylo jasné, že domácí musí bodovat, aby se jim hrálo v klidu i v dalších kolech. Své tažení v sobotním utkání dovedli do vítězného konce 4:3.

V prvním poločase domácí nastoupili s obavami, aby nedostali gól a nehráli moc aktivně. První gólovou příležitost měli hosté, když domácí obrana nechala projít hráče do pokutového území, kde se nakonec objevil sám před brankářem, ale svou šanci neproměnili. O pár minut později, po chybě Tománka kdy se nechal obejít, hosté vstřelili branku a domácí prohrávali 0:1. Po obdržené brance bylo jasné, že takhle to nepůjde a bude se muset hrát aktivněji. Blšany si začaly vytvářet tlak a dostávaly se do šance. Gól na 1:1 vstřelil Rámeš, který si naběhl na krásný centr do vápna ze středu hřiště a vyhrál vzdušný souboj s golmanem. Blšany byly ještě víc aktivnější a zbytek první půle se už vyvíjel spíše pro domácí. Hosté hrozili zejména jen dlouhými balony za obranu a z brejků. Gól na 2:1 vstřelil Poborský, když vypadl balon k Maškovi a ten přiklepl Pohorskému. Ten střelou za vápnem poslal míč pod břevno. Třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat, když z přeplněného vápna hráčů přiklepli Tománkovi mimo vápno a ten z jedničky poslal balon do branky a psal se stav 3:1.

Do druhé půle vstoupili domácí, že tento stav nemohou pustit, jako se tak stalo v Jablonci. Nervozita hráčů se podepsala na jejich výkonu. Přestali hrát a mělo to důsledek snížení na 3:2 kdy nedůraz v obraně v pokutovém území znamenal snížení stavu. Blšany musely zabrat pokud zápas chtěly dotáhnout do vítězného konce. Hra domácích se mírně zvedla, ale nebylo to tak jednoznačné už jako v první polovině utkání. Hosté se dostávali více do šancí, ale vstřelit gól se jim nepovedlo. Za to na druhé straně Poborský vyvezl míč a poslal přihrávku do běhu Tonkovi, který šel do pokutového území a podél brankáře zvýšil vedení domácích na 4:2. Blšany pak začaly hrát pasivně, bylo to ještě drama. Hosté se zas tlačili více do vápna, kde byl v závěru utkání nakonec faulován hostující hráč a byla nařízená penalta. Tu hosté s přehledem proměnili a psal se stav 4:3. Tento stav vydržel až do konce utkání a tak se Blšany radovaly z vítězství a tří bodu.

Určitě bylo v zápase několik chyb a hra nebyla v některých situacích nejlepší, zejména druhá polovina utkání, ale důležité jsou body, bodovat se musí. Pro další body chtějí dorostenci jet v neděli na Spartu, kde si věří aspoň na bod.

FK Chmel Blšany | 24.8.2007 12:18 | 731x přečteno