Průměrný zápas se Sokolovem gól nepřinesl

V nedělním zápase s Baníkem Sokolov jsme po nezajímavém zápase remizovali 0:0.   Utkání bylo velmi chudé na šance, remíza je tedy zřejmě pro oba týmy spravedlivá.

Utkání začalo aktivní hrou domácího Chmelu, první roh zápasu kopal Andrei, avšak nikdo z našich hráčů se v mlýnici k balonu nedostal a hostující Kura snadno odvrátil míč do bezpečí. O dvě minuty později zahrozili také hosté, Hájovský však z otočky ve vápně vysoko přestřelil. O okamžik později se dral aktivní Andrei do vápna, jeho střelu brankář vyrazil. Z následného rohu zahrozil Rosa, na centr si vyskočil nejvýše, ale zamířil jen těsně vedle tyče. V 12. minutě se ve vápně dostal k míči Salák, ale z voleje střílel vedle. O několik minut později přišly 2 žluté karty pro domácí hráče, Rosu a Andreie. Sokolov však začal stále více zvyšovat tlak a hrálo se na půlce Blšan. Tlak vyústil v šanci Saláka, ten však tváří tvář Svobodovi neobstál. O tři minuty později dorážel z malé vzdálenosti znovu Salák, ale Svoboda úžasným zákrokem chytil balon před brankovou čárou. Na toho ještě dorážel hostující Mlika, za což dostal žlutou kartu. Další velká šance velmi aktivních hostů nastala v 37. minutě, po úniku po straně se k míči dostal Salák, ten s přehledem přenesl míč na vzdálenější tyč na Mliku ale jeho přesnou hlavičku zázračně vytáhl blšanský brankář Svoboda. Do konce poločasu už se nic zajímavého nestalo, skončil tak 0:0.
Druhý poločas začal tak, jak probíhal ten první, tedy tlakem hostů, hosté se řítili na bránu, nadějnou šanci naštěstí utnul pro ofsajd pomezní rozhodčí. Poté se hrálo ve vlažném tempu, ani jeden tým si nedokázal vypracovat šanci, blšanští se zatáhli do defenzivy a čekali na chybu soupeře. Ta však zatím nepřišla, naopak v nadějné pozici se objevil Salák ale naštěstí zakončoval pouze slabou, nepřesnou střelou. V 60. minutě přišla velká šanec Saláka který se z bezprostřední blízkosti nemýlil, naštěstí pro nás byl však odmáván a odpískán ofside a branka tedy nebyla uznána. V 64. minutě střídal poprvé domácí trenér Bičovský, odcházejícího Trupa nahradil Jakub Süsser. Osamocená šance v druhém poločase v 82. minutě opět nepřinesla branku, Novotný přihrával Bogdanovi, ten si ukázkově zpracoval míč, ale do jeho střely na poslední chvíli skočil hostující Mach. Utkání tak skončilo dělbou bodů, 0:0.

FK Chmel Blšany – FK Baník Sokolov 0:0 (0:0)

ŽK: 15. Rosa, 17. Andrei – 25. Mlika