FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Proti Blšanům nemusíme hrát Barcelonu. Beru jakoukoliv výhru, řekl Kuchař

Přední Kopanina – Pět kol a žádná výhra. Je to jak špatný sen, který trenéra Kopaniny Martina Kuchaře teď pronásleduje. Jeho pět prvních zápasů v divizi skončilo čtyřmi porážkami a jednou remízou s Litolí. Velkou šanci tuto sérii zlomit má jeho tým teď proti posledním Blšanům. Klub, kde Kuchař strávil jako profesionální fotbalista zajímavou část kariéry, balancuje na hraně sestupu, stejně jako Kopanina. Tahle bitva hodně napoví o dalším vývoji.

Trenére dočkají se fanoušci Přední Kopaniny konečně vítězství?
Byl bych špatný trenér, kdybych tomu nevěřil. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Nečeká nás nic lehkého, trápí nás zranění, nemoci, vyloučení. Musíme se s tím však popasovat. V první řadě, jsme však největším soupeřem sami sobě.

Co tím myslíte sami sobě?
Pokaždé když jdeme na hřiště se musíme vypořádat nejprve s vlastní důsledností a věřit sami sobě pak můžeme teprve porazit soupeře. Když to nesplníme, může se stát cokoliv.

Divák si řekne, koho jiného chtějí porazit když ne posledního…!
Nebral bych to ať hrajeme s posledním nebo prvním. Myslím, že pakliže se chceme zachránit, tak teď už musíme zabrat na 100% nejen proti Blšanům ale i v dalších zápasech. Situace je vážná, jelikož některé naše dobré výkony nebyly podepřeny dobrým výsledkem, tak jsme tam, kde jsme. Proti Blšanům beru jakýkoliv vítězný výsledek a nemusíme hrát jako Barcelona. Ale musíme do toho dát všechno!

Blšany se také trápí, ale nechávají se slyšet, že o záchranu budou ještě bojovat!
Cítí šanci stejně jako my. Karty v tabulce jsou rozdány. Kde jinde musí zabojovat, když ne u nás. Hraje se o šest bodů. Určitě se vydají na maximum a budou nás chtít potrápit. Pomohl by jim rychlý gól, pak to zavřít a čekat na chybu. To by pomohlo i nám. Nedostat rychlý gól vlastní hloupostí, ze kterého se pak těžko oklepáváme. Naopak sami skórovat a soupeř bude muset otevřít hru.

Blšany ke dvěma zápasům na jaře nepřijely. Co kdyby nepřijely potřetí…
To se určitě nestane a ani bych jim to nepřál. Doufám, že přijedou a diváci uvidí pěkný fotbal se šťastným koncem pro Přední Kopaninu.

Blšany těsně před koncem přestupního termínu doplnily kádr. Víte jak?
Myslím, že udělaly asi 3 nové hráče. Je to nevyzpytatelný tým. Venku vyhrály 3:1, pak doma prohrají 0:5. Je třeba je srazit rychlým gólem, nedat jim „čuchnout“. Čím déle budou držet naději na dobrý výsledek, o to více budou bojovat. Jeden dva vstřelené góly by nám úlohu ulehčily.

Což se však jeví jako neřešitelný problém. Skórovali jste dvakrát za pět zápasů…navíc jediný střelec, Bohuslav Strnadel.
Máme hodně mladých a nezkušených hráčů a navíc do šancí nejdeme s tím, že chceme dát na 100% gól, my to jdeme zkusit. Bohouš Strnadel nás nezachrání. Celý mančaft si myslí, že bude dávat góly jen Bohouš, ale tady musí přinést svůj díl David Průša, Dominik Santler, Honza Peclinovský a další…zejména od těchto hráčů však čekám, že se prosadí.

Bylo by fajn, aby se probudili proti Blšanům.
Dominik po zranění chytá zápasový rytmus, chce to zlomit, ale zatím čeká. Věřím, že když jednou skóruje, bude pak dávat gólů jako maku. Musí věřit sám sobě. To samé mladý Pecka (Peclinovský). Je to mladý kluk, v divizi se rozkoukává, ale střelecké vlohy má a už je třeba, aby to prokázal i v A mužstvu a ne jenom v dorostu.

Jak se mužstvo vypořádalo s porážkou 0:6 ve Vilémově?
Tak já si hlavně myslím, že bolestivější porážky byly v 92. minutě v Čelákovicích a v 90. minutě doma s Vyšehradem. Ve Vilémově to bylo ovlivněno několika situacemi a ve druhé půli jsme v deseti hráli naivní otevřený fotbal a byli potrestáni dalšími třemi góly, proto ten výsledek.

Takže je to zapomenuto?
Zapomenout je špatně. Je třeba dát si do hlavy proč k tomu došlo a ponaučit se. Teď se musíme semknout a zabojovat. Nic jiného nezbývá. Mrzí nás také vyloučení gólmana Jirky Švarce, to však vyplynulo ze situace a my máme dostatečně kvalitní náhradu, abychom ho nahradili.

V Blšanech jste dlouho působil jako hráč, teď trénujete na Kopanině. Oba týmy se perou o záchranu v divizi, jeden z nich asi spadne. Jak to cítíte?
Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom se prali o špičku tabulky. Situace je však bohužel taková, není co řešit. V Blšanech jsem prožil nádherná léta, přeji jim vše nejlepší, ale pevně věřím, že se zachrání Přední Kopanina.
Zdroj: http://www.fcpk.cz/info.php?…

Jedno vítězství na jaře spadlo Litoli do klína samo – kontumační výhra nad Blšany, které se k utkání nedostavily. Stalo se jim to na jaře už dvakrát. Vy jste v Blšanech zažil nádherné časy jako hráč a postup do 1. ligy. Co říkáte na jejich problémy?
Je to hrozně nešťastné nejen pro Blšany, ale pro celý fotbal. V době kdy dochází ke změnám zákonů a pravidel a podpora fotbalu a sportu obecně klesá, to není dobrý signál pro lidi ani pro partnery. Věřil jsem, že se Blšany mohou zase nastartovat, ale teď to spíš vypadá, že se můžou potopit až na dno. Zažil jsem tam krásné časy a mrzí mě to moc. Navíc něco podobného jsem zažil i s Xaverovem, kdy kdysi úspěšný klub ve své době zmizel z mapy. Nerad bych se toho dočkal i v případě Blšan.

Zdroj: http://www.fcpk.cz/info.php?…

Kluci z dorostu jsou budoucnost Kopaniny, věří Jan Peclinovský, kouč dorostu

Přední Kopanina – Už deset let úspěšně vede mládežnické celky na Přední Kopanině, divizní áčko teď těží z jeho výborné práce: rukama Jana Peclinovského staršího prošla spousta mladíků, kteří teď čím dál častěji naskakují do sestavy prvního týmu. „Od toho jsou vychovávaní, aby se prosazovali v áčku, mám z nich radost,“ chválí Peclinovský. Mezi nadějné odchovance patří i jeho syn.

Vy syna častěji kritizujete nebo chválíte?
Já už mu v podstatě nemám co vytýkat, teď si ho musí dirigovat Kuchy. Bavím se s ním o věcech, které jsem zmiňoval: neměl by myslet na ostatní věci, měl by hrát instinktivně, pak by měl v áčku fungovat bez jakéhokoliv problému. Zrovna proti Blšanům bude mít speciální motivaci, protože v nich jako malý kluk hrál. V tomhle směru to pro něj bude zajímavější zápas.
Myslíte, že se na Blšany vyhecuje o něco víc?
Určitě ho to bude motivovat. V Blšanech působil rok, pak je pro nás hodně atraktivní zápas ještě se Žatcem, přímo z něj pocházíme. Ten nás ještě čeká. Měl by to zvládnout. Když si s Bohoušem Strnadelem v útoku vyhoví, mohlo by to fungovat velmi dobře.
K tomu bude potřeba udržet divizní příslušnost i pro příští sezonu. Jak to vidíte?
Teď mají před sebou kluci nejdůležitější sérii: Blšany, Český Dub a Teplice B. Pokud zvládnou tenhle trojzápas s nejohroženějšími týmy, měli by divizi udržet. Otázka taky je, kolik mužstev půjde při reorganizaci dolů. Vypadá to, že moc ne, což je pro Kopaninu příznivé. Nevím, jaké jsou tady do budoucnosti plány, co se týče posil, ale z těch kluků by se mohla utvořit dobrá parta. Kuchy to s nimi dělá dobře. Snaží se je motivovat, než aby na ně jen křičel a dřel je. Je to taková škola hrou. (směje se)
Ale v A-týmu ještě na gól čeká…
Řekl bych, že se dočká teď proti Blšanům, karty jsou pro mě rozdané jasně: Dá gól a Kopanina vyhraje 2:0. Mám to hezky naplánované. (směje se)                                                                                                             Jak ho v takovém případě odměníte?
O tom jsem ještě nepřemýšlel, nějak bychom to vyřešili. Už vím! Vyhraju v tombole první cenu a tu kýtu mu za odměnu dám. (směje se)

Zdroj: http://www.fcpk.cz/info.php?…

 

FK Chmel Blšany | 16.4.2012 13:10 | 1019x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.11.2023 22:09:26