Proti Admiře jsme se prosadili až ve druhé půli

První prosincová sobota přinesla další utkání Chmelu Blšany na turnaji Dragoun Cup   na umělé trávě Slavoje Vyšehrad. V této pražské lokalitě se nám velmi daří, nyní jsme   si připsali už třetí vítězství, divizní Admira Slavoj podlehla Chmelu 0:2 AKTUALIZOVÁNO

Admira je klub z pražských Kobylis. Založen byl až v roce 1992, ale tím jen navázal na mnohem starší tradici kopané v Kobylisích. Ještě v sezoně 2002/2003 hrála Admira ČFL, poté dvakrát sestoupila, v krajském přeboru se stabilizovala a letos na jaře si vybojovala návrat aspoň do divize. V ní patří Admira ke špičce, nachází se na 3.místě tabulky. Zápasy hraje na umělém povrchu, takže je na něj zvyklá a to byla její výhoda před zápasem s Blšany. Největším nebezpečím pro soupeře je v řadách Admiry ostrostřelec Aleš Deré. Tento pětadvacetiletý útočník na podzim vstřelil 15 gólů a je tak nejlepším střelcem v celé divizi! Proti Blšanům se však neprosadil, stejně jako jeho spoluhráči. Ze známých hráčů dříve působil v Admiře například současný gólman prvoligové Mladá Boleslavi Miroslav Miller.

Zápas začal v našem podání solidně, i když šance moc nepřicházely. Ve 13.minutě našel Kožíšekl zprava ve vápně Psohlavce, ale jeho střela byla slabá a gólman jí chytil. Admira odpověděla ve 20.minutě podobně nedůraznou střelou z hranice vápna. V 31.minutě se protáhl po pravé straně Bogdanov, prudce odcentroval do vápna, kde si naskakoval Kožíšek, ale bohužel na dobře míněný centr nedoskočil. Moc hezkou kombinační akci předvedli naši borci ve 37.minutě, na jejím konci ale stáhl míč před Psohlavcem gólman Admiry. Akce byla možná trochu překombinovaná, fotbalové srdce v tak nepříjemné zimě však zahřála. V první poločase naši hráči až příliš často diskutovali mezi sebou a místy si i důrazně vyměňovali názory na hru. Bohužel, zbytečné diskuse vedly ke ztrátě koncentrace na fotbal a to se projjevilo. Naštěstí Admira to nepotrestala.

Druhá půle byla z naší strany lepší, soupeř přestával stačit a velice často si pomáhal fauly, aby zastavil naše útoky. To se někdy dařilo, ale v 57.minutě už ne. Blšanský Heinc z levé strany vyslal jemný centr do vápna na bojujícího Bednáře, který hlavou poslal míč do síťě! Hlavička nebyla moc prudká, ale dobře umístěná, gólman si na ní sáhl, ale i tak míč zapadl do sítě – 1:0 pro Chmel. Už o chvilku později se zprava probíjel do vápna Caushaj, ale byl stažen a rozhodčí oprávněně a bez váhání nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Bogdanov a proměnil jí – 2:0. Pokutový kop jsme nahráli na video a ještě dnes večer byste si ho mohli prohlédnout. Admira dál už spíš jen bránila naše útoky, v 68.minutě měla být zřejmě odpískána druhá penalta, ale rozhodčí ponechal nevýhodnou výhodu Chmelu, z níž vytěžil Jedinák jen střelu vedle, což se velice nelíbilo lavičce Blšan, které se celkově výkon sudích vůbec nezamlouval. Pomezní zastavoval naše akce spornými ofsajdy, hlavní pískal také trochu podivně a našemu týmu, diplomaticky řečeno, vůbec nepomáhal. O chvíli poté zahrozila Admira jedovatou střelou, která jen prosvištěla těsně nad brankou Filipa Rady. V závěru se ještě do šancí dostal Bogdanov, ale neuspěl. Poslední lepší střelu utkání předvedl Jedinák, z 20 metrů zamířil ranou k tyči, ale míč se vytočil o kousek vně branku.

V zápase se opět projevil rozdíl dvou soutěží. Divizní celek držel krok v první půli, ale pak už hrály hlavně Blšany. V tabulce B-skupiny máme na kontě 9 bodů, skóre 7:1. Pořadí nelze určit, protože zápasy našeho týmu jsou jediné, které se ve skupině dosud hrály. Vyšehrad Cup se naplno rozjede až po Novém roce, kdy už ale my budeme mít za sebou většinu zápasů.

Vyšehrad Cup, 2.12.2006, sobota, 11:00

FK Chmel Blšany – FK Admira Praha 2:0 (0:0)

BRANKY: 57.Bednář, 63.Bogdanov (z PENALTY)
SESTAVA BLŠAN: Rada – Jamrich (46.Fracalossi ), Zachariáš, Heinc, Krejčík(46.Süsser) – Bogdanov, Čonka, Jedinák, Osumanu (46.Bednář) – Kožíšek, Psohlavec (46.Caushaj)

tak chlapi, jdeme na to…

rodák z tropické Ghany (Osumanu) v tričku, rodák z Rakovníka Psohlavec se choulí v bundě…