Prohráli jsme bitvu. Válka pokračuje

Gambrinus liga Sobotní porážka na Slovácku je hodně nepříjemná- šlo totiž o přímý záchranářský souboj nejen o body, ale i o vzájemnou bilanci, která rozhoduje při rovnosti bodů. Týmů, přes které se reálně ještě můžeme záchranit, bohužel rychle ubývá. Ale pořád jsou.

V Uherském Hradišti šlo v podstatě o celých 7 bodů. Kdybychom vyhráli, měli by jsme o dva body více, takhle máme o čtyři méně než soupeř. A navíc, vinou porážky máme nyní se Slováckem i pasivní bilanci vzájemných zápasů, což může na konci ligy rozhodovat. Ve skutečnosti je tak naše ztráta na Slovácko už 5 bodů- musíme mít na konci o bod více, abychom byli před ním. V sobotu jsme ale na soupeře nestačili. „Neměli jsme šanci“ řekl k tomu stručně, ale výstižně kapitán Jan Vorel. Slovácko Chmelaře převýšilo ve všech směrech, svěřenci trenéra Bílka neměli prakticky jedinou gólovou příležitost. Ten zápas se prostě nepovedl.

Pohled na tabulku není dobrý. Blšany se nachází stále na předposlední pozici. O víkendu pak Příbram a Ostrava vítězstvím odskočily od pásma sestupu na dostatečnou vzdálenost. Reálně ohrožených klubů už je v podstatě jen pět. Potěšila nás porážka Jihlavy- tým z Vysočiny zůstává poslední a zdá se, že začíná odpadat. Výkony i výsledky Jihlavy jsou bídné, teď navíc Ježky čeká hodně těžký los- doma mají nastartovanou Spartu a pak jedou do Jablonce. Zdá se, že první sestupující už se začíná rýsovat. Kdo bude ten druhý? Nebo jinak- přes koho se Chmel může zachránit?

Podle tabulky jmáme nejblíže Brnu, které je jen o bod před námi, má ovšem zápas k dobru. Z tohoto pohledu je jasné, že nadcházející středeční bitva na jihu Moravy bude pro záchranářské boje klíčová. Opět nejde jen o body, ale i o vzájemnou bilanci, vždyť na podzim hrálo Brno v Blšanech nerozhodně. Porážka by nás uvrhla do zlé situace, museli by jsme ve zbytku ligy získat o 5 bodů více než Brno… Možná je reálnější záchrana přes Plzeň. Té se na jaře nedaří a klesla už na 13.místo tabulky. Má na Chmel nyní náskok již jen 2 body, navíc odehráno o zápas víc. Nevýhodou pro nás je výrazně pasivní bilance 0:5, která nutí mít na konci více bodů než Viktoria.

I přes sobotní úspěch nad Chmelem je stále ještě sestupem ohroženo FC Slovácko. O tom jsme už mluvili. Pozitivní je, že Slovácko teď čekají tři velmi těžká utkání, ve nichž pro něj nebude lehké bodovat. Další týmy jsou již poměrně vzdáleny pásmu sestupu. O dvě místa pro druhou ligu si to tak, zdá se, rozdá pětice Jihlava, Blšany, Brno, Plzeň, Slovácko. Naše pozici je sice poměrně špatná, ale do konce soutěže ještě budeme bojovat o 21 bodů. Kdybychom z nich urvali aspoň 10, neměla by nám záchrana uniknout. Kudy může vést cesta? Výhra doma nad Ostravou a Zlínem, k tomu remízy v Brně, proti Olomouci, v Jablonci a nakonec buď v Teplicích, nebo doma proti Slavia. A nebo ty body urvat jinak. Hlavně je potřeba se rvát; to Blšany vždycky uměly a umí. Poprvé to musí být vidět už ve středu v Brně. Hoši, bojovat!

FK Chmel Blšany | 10.4.2006 11:03 | 544x přečteno