Proběhl dovýběr žáků do fotbalové akademie

Ve středu 28.března odpoledne se konal dovýběr žáků do fotbalové akademie FK   Chmelu Blšany v Podbořanech. Účast na talentových zkouškách tentokrát činila 13   hráčů do pole a k tomu 2 brankáři, což trenéry relativně uspokojilo.

Zkoušky byly doplňkové k podzimním pro ročníky 1990–1991 a navíc už mohli přijít i kluci z ročníku 1992. Překvapením bylo i to, že i přes sestup dorostenců v loňské sezoně z České ligy je možnost hrát za Blšany lákavá i pro hráče z relativně vzdálených oblastí, zejména středních Čech (Nymburk, Čelákovice…). Kvalita výkonů byla tradičně rozamnitá, od horších přes průměrné až po vynikající. Hráči byli hodnoceni z člunkového běhu, slalomu s míčem, techniky s míčem (žonglování), střelby a samotné hry. Dva mladíci uspěli tak, že se okamžitě začalo pracovat na jejich zapojení do tréninkového procesu v FK Chmel Blšany.

Konečný počet přijatých zatím není znám, nyní bude úkolem klubu, konkrétně všech zúčastněných mládežnických trenérů, probrat již dříve vybrané hráče a rovněž současné starší žáky Blšan z ročníku 1992 a na základě toho padne rozhodnutí, kolik fotbalistů bude do fotbalové akademie pro příští rok vybráno. Konečný počet přijatých bude stanoven tak, aby již nebylo nutné neustále hráče přesouvat z jednoho týmu do druhého, což byl velký problém v minulých letech. Zároveň se bude brát ohled na to, aby kvalita byla dostupná pro každý ročník.

Všichni vybraní fotbalisté budou včas sekretariátem klubu vyrozuměni o přijetí.

Hráčí mladších ročníků (1992), kteří v těchto talentových zkouškách neuspěli, mají možnost se pokusit znovu na podzim, při dalších výběrech. O termínu dalších talentových zkoušek budeme všechny zájemce informovat na našich webových stránkách.

Klub děkuje všem zůčastněným hráčům za projevený zájem o reprezentaci FK Chmel Blšany.

o zkouškách nás informoval trenér Pavel Koutenský (foto)

FK Chmel Blšany | 29.3.2007 15:56 | 638x přečteno