Přináším vám rozhovor s Karlem Brejchou

Náš web Vám přináší další rozhovor tentokrát s mladým a talentovaným brankářem který současně chytá za dorost a A-tým mužů, Karlem Brejchou.

Co by jsi našim fanouškům prozradil o sobě?

Můj oblíbený klub je Olympique Lyon , přál bych si nastupovat v dresu číslo 27 a nemám žádný fotbalový vzor, snažím se nikoho nenapodobat , dělat věci podle sebe co nejlépe.

Kdy a kde jsi vlastně začal s fotbalem a kde jsi působil než jsi přišel do Blšan?

Začal jsem s fotbalem v Teplicích v týmu Junior Teplice, to je přípravka klubu FK Teplice. Z přípravky jsem přešel do žáků a rovněž v Teplicich. Celé mé předešlé působení se odehrávalo v klubu FK Teplice. Jediné co se změnilo, tak to že jsem začal v poli jako hráč a v 10 letech jsem změnil řemeslo a stal se ze mě brankář. Před půl rokem jsem šel na hostování do Blšan, kde jsem byl spokojenej a jsem, tak jsem s radostí zůstal.

Jaké to pro tebe je nastupovat za A tým v ČFL a také za starší dorost , jak zvládáš ten přechod na profi úroveň?

Nastupovat v ČFL je pro mě pocta, jsem za to rád, ale samozřejmně nastupovat ve starším dorostu je také čest. Ať chytám za dorost nebo za A tým, tak ze sebe se snažím dostat maximum a pomoct týmu co k nejlepšímu výsledku. Určitě přechod do dospělého fotbalu je znát, je to o nějakou tu třídu výše, ale je to zkušenost a záleží jak rychle se s tím vyrovnám.

Myslíš, že má současné mužstvo před posílením alespoň na záchranu?

Tak každý zápas je jiný a myslím si že současý tým má určitě i ty kvality, ale chybý zkušenosti. Stávající tým bych nezatracoval, každý se snaží dělat pro to maximum a v zápase když se všichni vydaj na 100% tak i nějaký ten bod uděláme.

Jak hodnotíš nově příchozí brazilce, Marcela a Goevaniho?

Je na nich poznat, že to jsou ještě dorostenci, kteří mají svoje kvality, ale potřebovali by zrychlit tempo a přizpůsobit se dospělému fotbalu a věřme že do budoucích zápasu budou přínosem.

V posledních čtyřech zápasech jsi dostal 17 gólů a mnoha dalším jsi zabránil, jak je to pro tebe těžké jen lovit míče ze sítě?

:-D Určitě neni příjemné abych měl na svém kontě 17 gólů po 4 zápasech a proto se budu snažit ještě víc aby toto číslo už nenarůstalo.

Co si myslíš o návratu Radka Šourka do klubu?

Jsou to zkušenosti, které tým potřebuje a i fotbalově na post stopera je potřeba, to co se stalo se stává, to je fotbal a měl hold smůlu, že to zrovna byl on. Být to jiný hráč, tak by se to asi tak nerozebíralo jako u něj. Věřím až se vrátí na hřiště, tak nám hodně pomůže.

Na několika zápasech se objevil Patrik Gedeon, legenda Blšan, neobjevily se zprávy o jeho návratu do klubu? Ano, je to osobnost, jak na tréninku, tak při zápase. Momentálně s týmem trénuje a i psychicky podporuje. S týmem žije, to je vidět i na zápase. Pro tým a nejen pro tým, ale i pro celé Blšany by to bylo přínosné, ale jestli zde setrvá nebo zavítá do jiných vod ukáže čas.

Děkuji ti za rozhovor.

Karel Brejcha při zápase