Přijedou Blšany na kácení Dubu? Uvidíme...

Chmelaři slíbili, že k zápasu fotbalové divize do Českého Dubu přijedou, slibovali už ale i předtím.

Doufejme dva duely čekají na fanoušky divizního fotbalu tento víkend. Zajíždějí na půdu soupeře. Jestli se bude hrát i v Českém Dubu, kam mají dorazit Blšany, zůstává otázkou. Českému Dubu se nedaří. V divizní tabulce je na předposledním místě, má pouhých devět bodů, všechny ještě z podzimu. Na jaře prohrál s Motorletem 0:6, s Litolí 1:2 i s Vilémovem 0:2. Krize je hluboká. Kdy jindy tedy Český Dub „pokácet“, když ne teď? Jenže na druhé straně hřiště budou stát dnes od 10.15 hodin fotbalisté Blšan. Tedy budou stát… Dodejme, možná budou stát. Jestli Chmelaři nastoupí je totiž stále otázkou, i když Horst Siegl i Josef Němec několikrát ujišťovali, že tentokrát už budou mít opravdu hráčů dost a v Českém Dubu nastoupí.  Jenže podobné výroky padaly také před derby se Žatcem, které se nakonec právě kvůli tomu, že Blšany nesehnaly dostatek hráčů nekonalo a Slavoj vyhrál v minulém týdnu kontumačně. V případě Chmelařů je to přitom už druhá kontumace ve třech jarních kolech, nepřijeli ani na úvodní střetnutí do Litole, také neměli dost fotbalistů. Hráli tak zatím jen jedinkrát, doma podlehli Vilémovu 0:2, když se sešli přesně v jedenácti. „Už se nestane, že bychom k utkání nedorazili, už jsme další hráče sehnali,“ slibuje lídr Blšan Horst Siegl. Pokud se totiž situace, že by Blšany nedorazily k utkání bude opakovat, fotbalová asociace by je pravděpodobně už vyloučila ze soutěže. Zatím jsou Chmelaři potrestáni dvěma kontumacemi a padesátitisícovou pokutou. Proti Žatci měly Blšany k dispozici osm hráčů Od té doby prý nějaké další sehnaly na hostování, oficiální vyjádření  o jménech se ale nepodařilo získat. „Víme, že nám hrozí vyloučení. Ale to se opravdu nestane. Teď už hráče mít budeme, soutěž důstojně dohrajeme, nechceme Blšany potopit,“ opakuje už poněkolikáté Siegl. Uvidíme… Na podzim doma Blšany prohrály 1:3. Chmelaři mají po osmnácti kolech jen tři body za remízy.

Zdroj: http://zatecky.denik.cz/…0120331.html

Horst Siegl: Další hráče jsme sehnali, v Dubu hrát budeme

Liberec – Fotbalisté Blšan, kteří dnes mají hrát divizi v Českém Dubu, nenastoupili na jaře již dvakrát k zápasu, potřetí nehrát znamená vyloučení. Chmel Blšany nenastoupil k derby v Žatci. A to kvůli problémům se sestavou, klub má málo hráčů. Ze stejného důvodu Blšany nehrály ani v úvodním jarním kole na hřišti Litole. „Už se to nestane, další hráče jsme sehnali,“ slibuje hrající trenér Blšan Horst Siegl.

V úvodním jarním dějství v Litoli na Blšany marně čekal soupeř, rozhodčí i diváci. „My jsme se z toho zápasu omlouvali, ale náš organizační pracovník mail omylem poslal na špatnou adresu,“ vysvětloval  Siegl. Před týdnem se Blšanští sešli přesně v jedenácti, včetně Siegla s Němcem. A podlehli doma Vilémovu 0:2. Do Žatce vůbec nepřijeli, alespoň to ale už oznámili předem – v pátek. Pokud by Blšany nenastoupily v průběhu soutěžního ročníku potřetí, řídící orgán by je musel vyloučit. „Víme, že to hrozí, ale to se opravdu nestane. Teď už hráče mít budeme, soutěž dohrajeme,“ slibuje „Sigi“, který by měl dnes v Českém Dubu nastoupit.

Autor: Miloslav Cihlář

Zdroj: http://liberecky.denik.cz/…0120331.html