Přestupy zima 2006: kádr zcela přestavěn

Takové změny v kádru během letošní zimy jiný prvoligový klub nezažil. Celá jedenáctka fotbalistů odešla a nahradilo je devět noviců.

Z hráčů, kteří Blšany opustili, by se dala postavit celá fotbalová sestava: Daněk – Pleško, Nachtman, Dirnbach, Bílek – Dort, Buldra, Hottek, Šelicha – Kolář, Střihavka. Ano, tak dlouhý je to seznam. Některé ztráty nás skutečně velice oslabí, protože šlo o základní hráče v sestavě (Daněk, Kolář, Dort, Střihavka, Bílek ), jiné jsou odchody méně využívaných fotbalistů (Hottek, Pleško, Šelicha, Dirnbach ) a nakonec i ztráty nepotřebných hráčů (Buldra, Nachtman). V některých případech šlo jen o vrácení fotbalistů z hostování, jindy o prodej do jiného klubu. Nejdražší byl Střihavka, ale za hubičku klub jistě neprodal ani Bílka.

Příchody byly poněkud skromnější. Devět hráčů, z nichž jen dva jsou zkušení známí- veterán Muller se vrátil z Japonska, Pešír přišel na přestup ze Slavie. Dalších šest posil jsou poměrně neznámí fotbalisté, kteří se ještě v české lize moc neprosadili a pokusí se o to až v Blšanech- Buček, Volek, Slavík, Šindelář, Zeher, Krejčí a Brunclík. Vzhledem k situaci v mužstvu jim patrně trenér Bílek bude dávat hodně příležitostí. Na jaře bude za Blšany kopat 8 fotbalistů, kteří jen hostují z jiného klubu. Hned 7 se jich může objevit na hřišti zároveň. Doufejme, že tato strategie bude úspěšná a dovede Blšany k záchraně.

ZDE SI MŮŽETE PŘEČÍST KOPLETNÍ SEZNAM ZMĚN V KÁDRU BĚHEM ZIMY 2006

Odcházející hráči:

Střihavka – přestup do Ostravy – již rozhodnuto
Útočník David Střihavka odešel do Ostravy přibližně za cenu 7–12 milionů Kč.

Bílek – přestup do Liberce – již rozhodnuto

Pleško – přestup do Příbrami ? již rozhodnuto

Šelicha – přestup do Kladna ? již rozhodnuto

Dort – návrat z hostování do Liberce ? již rozhodnuto

Kolář – návrat z hostování do Sparty ? již rozhodnuto

Nachtman – návrat z hostování do Slavie ? již rozhodnuto

Dirnbach – návrat z hostování na Žižkov ? již rozhodnuto

Buldra – hostování do Bohemians 1905 ? již rozhodnuto

Daněk – návrat z hostování do Ostravy ? již rozhodnuto

Hottek – návrat z hostování na Žižkov ? již rozhodnuto

Přicházející hráči:

Müller – návrat z hostování v Japonsku ? již rozhodnuto
Zkušený obránce Martin Müller (35 let) přichází z hostování japonském Kóbe, které sestoupilo z 1.ligy.

Krejčí – příchod z Jablonce na hostování? již rozhodnuto
20-letý fotbalista v Blšanech působil již na podzim 2004, teď se sem vrací. Hostování končí 31.12.2006.

Buček – příchod z Baníku Ostrava na hostování? již rozhodnuto
22-letý brankář Antonín Buček je juniorským reprezentantem ČR U-21. Baník ho půjčil do 30.6.2006

Zeher – příchod z Baníku Ostrava na hostování? již rozhodnuto
Slovenský 21-letý útočník Baníku Ostrava přichází na hostování pro jarní část ligy, tj. do 30.6.2006, aby nahradil odešlého Střihavku

Pešír – přestup ze Slavie Praha? již rozhodnuto
Ofenzivní záložník až útočník Tomáš Pešír se do Blšan vrací po roce. Jaro 2005 strávil v Turecku, podzim na Slavii. Nyní se vrací zpět k týmu, v němž se poprvé prosadil v 1.lize. Podepsal smlouvu na 2 roky.

Brunclík – příchod z Mladé Boleslavi na hostování? již rozhodnuto
Defenzivní záložník David Brunclík bude v mužstvu hostovat do konce sezony. Je mu 21 let, ve své Mladé Boleslavi se dosud moc neprosazoval.

Volek – příchod ze Sparty na hostování? již rozhodnuto
Záložníka Zdeňka Volka půjčila do Blšan na hostování do 30.6. Sparta Praha, 21-letý fotbalista, který hrál dosud jen za druholigový B-tým, by měl nahradit Daniela Koláře. Ten hrál v Blšanech na podzim a v lednu si ho právě Sparta stáhla zpět.

Šindelář – příchod z Xaverova na hostování? již rozhodnuto
Do 30.6. nám v poslední den přestupního období půjčil druholigový Xaverov svého klíčového záložníka Radka Šindeláře. Je mu 29 let a měl by nahradit Bílka. Doufejme

Slavík – příchod z Slavie na hostování? již rozhodnuto
Urostlý brankář Marzin Slavík (26 let), který dosud chytal jen za Slavii „B“ v ČFL. Bude dělat dvojku Bučkovi, půjčen do 30.6.

FK Chmel Blšany | 16.2.2006 0:02 | 725x přečteno