Překvapení se nekonalo, Lovosice vedení neudržely

Blšany po postupu v poháru měly za soupeře na domácím trávníku třetí celek přeboru z Lovosic. Tým, který postoupil z 1. A třídy, hraje rychlý fotbal a je černým koněm soutěže.

Nízká teplota vzduchu jako by zchladila aktivitu hráčů a první poločas mnoho fotbalové krásy nepřinesl. První šanci měl sice v 9. Kučera, ale jeho první střelu obránce zblokoval a druhá šla vysoko nad. Lovosičtí získali v 17. míč na půlce, po rychlé akci se dostal míč k Trutnovskému a ten se ocitl sám před Klímou, který první pokus neudržel a pak už jen lovil míč ze sítě ? 0 : 1. Pak ještě zahrozil Stejskal, ale Klíma byl na místě. Domácí pak trochu přidali, ale chybělo jim zakončení. V 19. zpracoval Kučera dlouhý centr, posunul na Mráze, ale Němec vyrazil. Pak přišla krásná samostatná akce Galbavého, ale poslal míč vedle tyče. Ve 35. se dostal do vápna Siegl, patičkou přistrčil Galbavému, ale i tento pokus Němec vytáhl na roh. V rozpětí dalších tří minut přišly šance Čížka, který trefil z přímáku tyč a Siegla, ale brankou neskončily. Co se nedařilo v první části, to přišlo po změně stran. Doslova raketový start znamenal obrat v utkání. Už v 50. rozehrával standardku Čížek, přistrčil balon zpět Sieglovi, ten prostřelil vše v cestě a vyrovnal. Za pouhé dvě minuty vybojoval Mráz na hranici vápna míč, našel Galbavého a ten krásnou střelou strhl vedení na domácí stranu. Hosté se nestačili divit. Střely Kučery, Čížka i hlavička Málka šly nad. V 80. došlo v pokutovém území ke střetu, který sudí Šlehofer ohodnotil jako nahraný a ležící Galbavý dostal druhou žlutou v utkání a šel do kabin. Hosté ucítili příležitost, ale pokus Fausta z 85. ani Trutnovského v 88. za zády Klímy neskončily. Do branky nezapadl ani padající list v podání Mráze, který o metr minul prázdnou bránu. Tečku udělal Kalanin, který přišel na hřiště v nastavení a stihl dát ještě třetí branku. To už byly síly vyrovnány, když po faulu na Mráze šel pod sprchy Kočina.

Za reportáž děkuji Jardovi Tošnerovi

FK Chmel Blšany – Lovosice 3:1 (0:1)

Branky:50. Siegl, 52. Galbavý, 90. Kalanin ? 17. Trutnovský

Rozhodčí Šlehofer, Mydlář, šístek, ŽK Lancz, Gruber, Mráz, Galbavý – Kočina, Stejskal, Hladík, Faust, ČK Galbavý ? Kočina. 70 diváků.

Sestava Blšan:Klíma, Veniger, Galbavý, Machač, Gruber, Lancz, Čížek, Kučera (90. Slavík), Málek, Siegl, Mráz (90. Kalanin).

FK Chmel Blšany | 2.11.2009 22:43 | 867x přečteno