Přehráli jsme druholigové Ústí nad Labem

Dalším soupeřem v přípravě byl 6. tým podzimní tabulky 2. ligy FK Ústí nad Labem. Stejně jako s Xaverovem i tentokrát jsme vyhráli o gól, tentokrát 2:1.

Utkání se původně mělo hrát v našem tréninkovém areálu, kvůli zmrzlé trávě se však raději kluby dohodly na přesunutí do Ústí. Soupeř nastoupil oslaben o nejlepšího střelce podzimu Edina Džeka, který se vrátil z hostování do Teplic. Naopak, tedy z Teplic do Ústí, se vrátil Pavel Karlík, kterému v prvoligovém klubu skončilo hostování. Za náš tým ještě nenastoupila nová posila Robert Zeher, naopak po zranění se pomalu vrací Jakub Hottek, Petr Loos i Pavel Devátý.

První poločas se hrál bez branek, po změně stran jsme přidali na důrazu a výsledek se brzy dostavil. V 52. minutě skoroval útočník blšanského béčka Zdeněk Macháček. Za přibližně 10 minut však srovnal záložník Vlastimil Stožický. Vítězství na naši stranu strhl až Pavel Devátý, když v 72. vstřelil branku na 2:1. Během jediného týdne tak Chmel získal i s okleštěnou sestavou skalpy dvou nadprůměrných druholigových celků.

Pozoruhodná bylo, že naše vítězství se zrodilo ve druhém poločase, kdy na naší straně nastoupila zdánlivě velice slabá sestava. V bráně stál veterán Obermajer, v obraně chybělo duo Šourek-Vorel, v záloze nehrál Bílek, útok obsadil místo Polodny dorostenec Kacafírek. Až na „Čerta“ v brance tak nastoupila opět velice mladá sestava, v níž byl ze starších jen Pavel Devátý s 28 lety.

Sestava Blšan: Buček (46. Obermajer) – Krejčí, Vorel (46. Broschinský), Šourek (46. Süsser), Krejčík – Loos, Trapp, Bílek (46. Macháček), Devátý – Hottek, Polodna (46. Kacafírek). Branky: 61. Stožický – 52. Macháček, 72. Devátý

Sestava Ústí: Divecký – Merzič, T. Novák, Fiirbach, L. Dragoun (46. Cibulka) – Stožický, Fousek, Martykán, Mareš – Ohněník, Brožík (46. Sedlák)

Další přípravné utkání sehrajeme 1.února s třetiligovým týmem Bohemians 1905. Zápas se pravděpodobně bude hrát od 11 hodin v Blšanech.

FK Chmel Blšany | 28.1.2006 15:00 | 753x přečteno