Přední Kopanina změří v divizi síly s Blšany. Ligu vystřídal boj o přežití.

Přední Kopanina – Blšany jsou vesnicí s tisícovkou obyvatel ale to jméno každý zná. Osm let patřily mezi fotbalovou elitu v Česku. Za vlády bývalého svazového předsedy a mj. brankáře Blšan Františka Chvalovského zde působili slavní hráči, mezi kterými vyčnívá Petr Čech. Ten zde odstartoval svou hvězdnou kariéru. Dnes mohou Blšany nabídnout například Horsta Siegla nebo Josefa Němce, kteří se snaží zachránit klub od totálního krachu.

Blšany dnes to je jiná písnička. Chvalovského éra skončila, klub s finančními problémy se propadl z ligy až do krajského přeboru. Odtud administrativním způsobem postoupil po minulé sezóně ze třetího místa do divize, ale v té se mu zatím příliš nedaří. Za celý podzim získaly Blšany tři body za tři remízy, na jaře pak přišla první výhra v Českém Dubu. Kromě toho však Blšany dvakrát nepřijely k zápasu na hřiště soupeře (Litol, Žatec), protože neměly dostatek hráčů. Za to dostaly pokutu 50.000 Kč a pokud by se to opakovalo do třetice, v soutěži končí!

Není bez zajímavosti, že z Blšan putovalo do Přední Kopaniny v minulosti několik hráčů. Největším transferem byl Oivind Giil, který v Blšanech byl u postupu ze druhé ligy do první, ale v nabitém kádru už nenašel své místo a odešel do Kopaniny, kde se stal na dlouhou dobu obrovskou hvězdou. Blšany však prošli i další kopaňáci, dlouholetý kapitán Jan Charvát, Ivo Sekerka, David Lukeš nebo Jirka Němeček. Skvělé časy v Blšanech pamatuje současný kouč Přední Kopaniny Martin Kuchař.

V letošním ročníku divize bude sobotní zápas odvetou za podzim, kdy Kopanina vyhrála v Blšanech 2:1 po gólech Sdiriho a Hrubého. Tehdy v utkání také byly dvě vyloučení a neproměněná penalta. Navzdory umístění obou týmů ve spodu tabulky se tedy dá očekávat zajímavý zápas i nyní, vždyť sestupový klíč pro divize bude letos zřejmě mírnější a to je hodně zajímavá motivace.

Zápas FC Přední Kopanina vs FK Chmel Blšany startuje v sobotu v 16:30.

Zdroj: http://www.fcpk.cz/info.php?…

FK Chmel Blšany | 13.4.2012 16:31 | 1158x přečteno