FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Pozice trenéra Bičovského je pevná

  Velmi nepříjemná nedělní domácí porážka s Opavou a zhoršující se pozice v   tabulce nejsou hrozbou pro trenéra mužstva Přemysla Bičovského, ani další členy   realizačního týmu. Vedení klubu o změnách na těchto postech neuvažuje, protože   se současnými výsledky víceméně počítalo.

V neděli Blšany doma prohrály s Opavou 1:2 a tým tak má po osmi kolech stále jen 7 bodů. I tak se drží na nesestupové 13.pozici, což je ovšem především zásluhou špatných výkonů mužstev pod námi. Problémem pro naše mužstvo je i to, že nás nyní čeká hodně těžký los a v nejbližších 4 zápasech nebude vůbec snadné bodovat. Nicméně jak víme z působení v první lize, někdy se dají přivést body i z těžkých zápasů. Naše mladé mužstvo je nevypočitatelný a stejně jako umí vyhořet je schopno i překvapit příjemně…

Jak nám sdělil klubový sekretář Lubomír Trnka, vedení klubu s problémy před začátkem soutěže počítalo. „Velkou slabinou našeho mužstva je nezkušenost hráčů s touto soutěží, velmi malé množství odehraných těžkých zápasů oproti soupeřům, kteří mají ve svém středu alespoň tři nebo čtyři starší hráče z I.ligy.“, potvrdil všeobecně známou pravdu. Do konce přestupního termínu scházejí tři dny a nelze vyloučit příchod nějaké posily ještě na poslední chvíli, ovšem finanční situace klubu jen těžko umožní příchod kvalitního zkušeného hráče s prvoligovými zkušenostmi.

Kouč Bičovský je zárukou kvalitní práce s mladými hráči, což je pro Blšany klíčové. Jeho pozice v klubu proto v žádném případě není za stávající situace ohrožena. Naopak se myslí na budoucnost. Nelze přepokládat a ani očekávat, že bude ve zbytku podzimu tým předvádět lepší výkony. Cílem je ze zbylých 7 zápasů získat minimálně 7 bodů, což by umožnilo prožít v relativním klidu dlouhou zimní přípravu. Právě ta by měla vyhovovat našemu klubu. Pro jarní část druhé ligy se předpokládá rámcově kádr podobný tomu součanému. Na jaře už by ale současní mladící měli být zkušenější a hlavně vzájemně sehranější. Klíčem k úspěchu je tedy pro Blšany udržet stávající mužstvo, které je už z hlediska průměrného věku na růstové části výkonostní křivky.

Pro zimu se už teď počítá s dvěma přípravnými turnaji. Už hned po sezoně, tj. v listopadu, se Chmel zůčatní turnaje pořádaném pražským Vyšehradem a v lednu vstoupí do tradičního TipSport Cupu, konkrétně jeho skupiny v Mostě. Právě zde sehraje těžké zápasy se zkušenými mužstvy. Na konci celé zimní anabáze by měl stát silný tým Chmelu Blšany, který na jaře bude podávat lepší výkony než na podzim a odpoutá se od sestupových příček v tabulce druhé ligy. Pro tuto chvíli je důležité, abychom si ještě během podzimní části sezony neudělali takovou bodovou ztrátu, která by už nešla během jara dohnat. Současná pozice je z tohoto pohledu dostatečná.

Je proto třeba vyzvat fanoušky k trpělivosti se součaným mužstvem, které stále zraje a vyrovnává se s druhou ligou, v níž je nováčkem. Spolupráce se Siadem Most nám umožní větší stabilizaci kádru, takže by výměna hráčů v zimě neměla být tak velká, jak tomu bylo při našem působení v první lize. Právě často se měnící kádr byl přitom hlavní příčinou nezdarů v posledních letech první ligy a nakonec i sestupu z ní…

FK Chmel Blšany | 28.9.2006 3:32 | 546x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 4:13:01