FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Postřehy od bubnu...

fanoušci v Blšanech Možná se to zdá pozdě, vracet se teď k utkání s Ml. Boleslaví, jež se hrálo minulou středu. Jaromír Hykl se ovšem tentokrát nebude věnovat přímo fotbalu, ale zaměřil se na fandění. Snad jeho příspěvek bude sloužit jako inspirace před víkendovou bitvou se Spartou…

Ve středu jsme porazili Mladou Boleslav a konečně jsme na jaře oslavili vstřelenou branku.Sice jenom jednu, ale přinesla nám tři body. Důležité body. Zdá se, že se potvrdí prohlášení o tom, že do Blšan se pro body jezdit nebude.

Můj pohled na toto utkání byl tentokrát úplně jiný. Bylo to tím, že jsem tentokrát neseděl na svém obvyklém místě a neměl před sebou ten přehled ze sedačky na hlavní tribuně, ale zejména to bylo tím, že jsem měl v tomto zápase úplně jiný úkol! Tím úkolem bylo ?dobubnovat? naše kluky k prvnímu jarnímu vítězství, přehlušit hrstku fanoušků z Mladé Boleslavi a trochu probudit diváky a fandy Blšan. Podařilo se nám konečně sehnat buben, který by byl trochu slyšet a svoje strategické místo jsme zaujali na malé ?žluté? tribuně pro příznivce domácích za brankou. Není zde tak dobré pokoukání na celé hřiště, ale museli jsme být trochu ohleduplní pro diváky na hlavní tribuně. Nechtěli jsme je zase až tak obtěžovat rachotem bubnu a nakonec všude jsou většinou hluční fanoušci na stadionech v těchto místech.

Boleslavští fandové se někde opozdili, přijeli asi v desáté minutě zápasu a tak jsem měl klidné prostředí pro rozbubnování našeho sektoru. Když už se sektor hostů rozkřičel, byl jsem zahřátý na provozní teplotu a dařilo se mi zachycovat jejich pokusy o pokřiky. Přiznám se, že z fotbalu jako takového jsem moc neměl. Je to trochu něco jiného a snažil jsem se hlavně o to, abych nalil sílu do svalů našich hráčů a aby získali pocit, že nám fanouškům není osud ligového mužstva lhostejný. Syn se mi staral o přísun energetického nápoje značky Gambrinus, o přestávce jsme se posilnili klobáskou jakou umí jen pan Šír v Blšanech a s chutí jsem se vrhl do druhého poločasu. Poprvé se na jaře v Blšanech rozsvítili světýlka a bylo na co ! Gól Miši Polodny byl excelentní a měl jsem strach, aby blána na bubnu vydržela moji radost! Paličku už jsem do konce zápasu z ruky nevyndal a podařilo se. Konečně vítězství !!!

V ruce křeč, na dlani puchýř, ale pocity skvělé. Úkol se podařil! Snad jsem i já přispěl svoji trošičkou k těm třem bodíkům. Uvidíme, jestli se to potvrdí příští neděli se Spartou ! To bude asi trochu náročnější. Ale premiéru mám za sebou a věřím, že se k nám na ?žluté? přidají i další fanoušci a podaří se nám v tom našem kotlíčku, alespoň trochu zatopit. Na sparťany mít nebudeme, to je předem jasné, ale jsem připravený bojovat do posledního úderu.

Jaromír Hykl, fanoušek z Vroutku

FK Chmel Blšany | 27.3.2006 21:36 | 3601x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 22.2.2024 17:50:49