Pohoda ve Štětí

2. kolo KP zavedlo naše hráče do malého města u Mělníka, proslulého především velkým papírenským komplexem (hlavní sponzor místního fotbalu), který se rozprostírá takřka po polovině města. Cesta přímým autobusem z Prahy trvá krátce, do Štětí přijíždím asi hodinu před výkopem. Ve městě ale chcíp pes a nic nenasvědčuje tomu, že by značka Horst Siegl přitáhla mnoho diváků. U jediné otevřené pokladny (lidové vstupné 10 kč) jsem sám.

Do výkopu se dostaví do areálu se dvěma travnatými plochami sotva 200 diváků. V rozcvičujícím se chumlu chmelařů nechybí Siegl, Němec, Kučera, Klíma, ale ani Radek Čížek. Už od úvodního hvizdu se hraje převážně na půlce domácích. Naši hráči jsou techničtější, důraznější, rychlejší i sehranější, šance na sebe nenechají dlouho čekat.

První gól vstřelil hlavou Pavel Červenka, když hlavou usměrnil dobře kopnutý přímý kop. Blšany i nadále kontrolují hru, Čížek se Sieglem rozdávají mnoho dobrých míčů. Zvýšení přichází v 30. minutě, když Slavík se štěstím prostřelil brankáře mezi nohama. Do konce poločasu si na bránu poprvé vystřelilo i Štětí a kapitán Klíma si neodpustil své tradiční kličky. V nastavení se Mráz ocitl sám před brankářem, ale z 5 metrů vysoko přestřelil.

Druhý poločas začal tlakem domácích, kteří využili pasivity Blšan. Jediné vážnější ohrožení však přišlo po chybě v rozehrávce, kdy se po závaru před blšanskou bránou objevil hráč Štětí sám před Klímou, ten mu ale míč vypíchl. O chvíli později zahrával Chmel standartku těsně před pokutovým územím. Jediný, kdo byl ve vedru ochoten vyskočit, byl Mráz, a hlavičkou zvýšil na 3:0. O chvíli později Galbavý střelou po zemi k tyči přesvědčivě proměnil samostatný nájezd. V závěru se na hřiště podíval i Josef Němec a Machač dokonal po přihrávce Siegla dílo zkázy. Z dlaní třech blšanských fanoušků se ozýval potlesk na otevřené scéně ?