Pohled trenéra Ličky na zápas v Litvínově

Chmelaři nastupovali v sobotu na hřišti lídra soutěže bez respektu. Výsledkem byl nejen velmi kvalitní fotbal v podání obou aktérů, ale i relativně dobrý výsledek Blšan, i když k překvapivému zisku tří bodů bylo hodně blízko.

Trenér hostů Marcel Lička velice rychle přečetl herní systém Litvínova a jeho hráči pak zaměstnávali litvínovskou obranu, do které se dařilo pronikat hlavně štírkovi Prücknerovi. Velmi dobré utkání odehrál Tomáš Pilař, který patřil k nejlepším v týmu, i když celé mužstvo podalo velmi dobrý výkon, se kterým byl jejich trenér spokojen. Z utkání bohužel musel již v 8. minutě pro zranění odstoupit kapitán Jelínek, za kterého nastoupil Zeman.
Hosté šli zaslouženě do vedení v 66. minutě po přímém kopu, který perfektně poslal Vidlička za záda domácího gólmana Pilaře. Bohužel se další šance proměnit nepodařilo. Prückner trefil tyč, další jeho střelu, kdy se otočil kolem obránce, stačil Pilař vyrazit. Osm minut před koncem přišla standardní situace na druhé straně a Jícha musel kapitulovat po střele Dragouna. O bodu navíc rozhodovaly penalty. V sedmé sérii byli úspěšnější domácí, když v první pětici neuspěl jeden z domácích hráčů a na straně Chmelu neproměnil Zeman. Druhým smutným střelcem pak byl střídající Cipruš.
„Naší záchranu vidím optimisticky. Vše máme ve vlastních rukou. Domácí utkání se Spořicemi a Proboštovem, které jsou jen pár bodů nad námi, a k tomu zápas s Kadaní. Pokud tato utkání zvládneme na 100%, máme jistotu záchrany,“ říká trenér Marcel Lička.

FK Litvínov – FK Chmel Blšany 2:1np (0:0)

Branky: 82. Dragoun – 66. Vidlička
Rozhodčí: J. Zubr, T. Zubr, Zvonař, ŽK 1, 30 diváků.
Blšany: Jícha – Žampa, Jelínek (8. Zeman), Houdek, Šimon – Vidlička, Míča (77. Cipruš), Prückner, Rajnoch – Zdichynec, Pilař.

Děkuji Jardovi Tošnerovi

FK Chmel Blšany | 19.5.2015 12:24 | 1211x přečteno