Po pětačtyřiceti minutách bylo o výsledku rozhodnuto

Duchcov  přijel na stadion mezi chmelnicemi odevzdaný a kdo bude pánem na hřišti bylo jasné hned po úvodním výkopu.

Už ve 2. minutě se do šance dostal Zeman, ale svou příležitost prováhal. Zeman  Stený hráč mířil za další dvě minuty jen do brankaře Mráze. Odražený míč se dostal ke Gajeckému, ale ten z malého vápna minul odkrytou branku. V 6. minutě přišla další šance po ose Gajecký – Vidlička, ale jeho přihrávku před branku nestačil Zeman skluzem zasáhnout. První gól tak padl v 7. minutě. Aktivní Zemanodcentroval z levé strany a nová posila Chmelařů Mario Lička mířil sice jen do Mráze v bráně, ale odražený míč vrátil Böhm do sítě.  Podruhé se skóre měnilo v 16. minutě. Po faulu na Gajeckého ve vápně nařídil sudí Růžička penaltu a tu Böhm s jistotou proměnil. Ani pak tlak domácích nepolevil. Ve 22. trefil Zeman z úhlu břevno a za další třiminuty padla třetí branka. Vidličkův roh vyboxoval Mráz jen k Borutovi, který sice trefil tyč, ale  pohotový Gajecký mířil přesně.

První náznak šance na druhé straně přišel po rohu ve 33. minutě, ale ze závaru před brankou nic nebylo. Udeřilo však na straně Duchcova. Gajecký prošel po levé straně a prostřelil bezmocného Mráze. Ve 40. předvedli blšanští parádu pro diváky. Böhm patičkou přihrál Míčovi, ale tomu se zakončit nepodařilo. Přesně nemířil ani na druhé straně Berko minutu před přestávkou.

Převahu měli domácí i ve druhém poločase, ačkoli zvolnili tempo hry. V 62. chyboval na zadní čáře Šoufek. Míč mu vypíchl Vacek, který posunul na Gajeckého, ten přenechal Böhmovi a bylo to 5:0.  Pak si domácí vybrali slabší chvilku v koncentraci, kterou využil hostující Skrčený. V 69. prošel otevřenou obranou a dal čestný úspěch svého týmu.

Další velkou šanci Blšan měl v 80. Zdichynec, který šel sám na branku, ale zamotal se mu míč mezi nohy. Poslední branka padla dvě minuty před koncem. Přihrávku Mario Ličky poslal Homola nadvakrát do sítě Duchcova.

,,Do dnešního zápasu jsem vstoupili velmi aktivně. Během prvních 45. minut jsme si vytvořili několik brankových situací a podařilo se nám čtyřikrát skórovat. Po přestávce tempo hry opadlo a trvalo nám, že jsem se opět dostali do zápasu. Jediná kaňka na výsledku je obdržená branka. Už teď naše myšlenky ale směřují na utkání s Bílínou, kde očekáváme velmi silného soupeře. Víme, kde mají silné stránky, takže se tomu budeme muset v týdnu věnovat a naopak vytěžit z naší kvality co nejvíce'' shrnul utkání trenér Marcel Lička.

Branky: 7., 16. z PK, 62. Böhm, 25. a 35. Gajecký, 88. Homola – 69. Skrčený

Rozhodčí Růžička – Černý, Plzák,  ŽK 1:4, 50 diváků

FK Chmel Blšany – FC Duchcov 6:1 (4:0)

Blšany: Stehno – Vacek, Živnůstka, Boruta – Míča, Mario Lička, Vidlička (60. Hruška), Homola, Gajecký (76. Vácha) – Böhm, Zeman (46. Zdichynec)

Za článek a fotky děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného hlasu.

FK Chmel Blšany | 21.3.2016 10:19 | 1458x přečteno