Po nadějné první půli přišel v Opavě kolaps

Naši hráči dnes v Opavě ukázali svou formu jen v prvním poločase, během něhož si   vytvořili zasloužený náskok 1:0. Po změně stran ale kralovala Opava a zápas otočila na   konečných 3:1 pro Slezany, Chmel jeden domů s prázdno a zraněným Pilařem.

Za teplého slunečného počasí se jednalo o zajímavé utkání dvou týmů, kterým se na jaře zatím velmi daří. Opava už dohrává jaro spíš pro radost a o čest, Blšany se rvou o záchranu. Podařené předchozí zápasy nás vynesly až na 11.místo, což jsme chtěli potvrdit tím, že vybojujeme aspoň bod ve Slezsku.

Jenže hned na začátku utkání v 7. minutě musel odstoupit Pilař pro zranění a byl nahrazen Krejčíkem. Následně v 9. minutě kapitán Jiří Novotný zahrával standardní situaci, jenže opavský Kiša odvracel do bezpečí. Ve 14. minutě neúspěšně střílel Rosendo z dálky. Po obrovské chybě domácích v 17. minutě vyrazil Bogdanov do brejku, ale situaci vyřešil Pejša s Kovalíkem, po chvíli se snažil Zapletal z velké dálky ohrozit naší branku, ale střela byla velmi slabá. Vzápětí obral obranu hostí o míč Janoviak, výbornou přihrávkou našel před brankou Sluku, ale ten branku netrefil.

Domácí Partyš centroval ve 23. minutě nebezpečně na naší branku, ale z následné šance Opavy byl jen odkop od branky. Jiří Novotný obdržel ve 25. minutě žlutou kartu za faul na Partyše. Dopředu se pak vydal domácí Kiša, přihrál agilnímu Partyšovi, ale jeho střílený centr obrana hostí zachytila.

Následný protiútok byl zblokován na roh a z následného rohu vstřelil náš tým vedoucí branku utkání, Antonín Rosa vyskočil ve vápně nejvýš a poslal Blšany do vedení 1:0. Ve 30 minutě utkání poslal balon do pokutového území Barteska a hlavičku Janoviaka brankář Blšan Svoboda s námahou vytáhl nad branku. Následně obrana Chmelu poslala míč na hranici pokutového území. Tam si jej doběhl Partyš a tvrdě vystřelil. Jeho skákavou ránu brankář Svoboda ukryl v náručí.

Opava si nemohla vytvořit tlak a kazila i jednoduché přihrávky. Těsně před koncem poločasu minul na hranici pokutového území Mezlík balon, přitom byl stál tváří v tvář prázdné brance Blšan, neboť brankář Svoboda už ležel na zemi a branka Blšany byla prázdná. římý kop rozehrál na konci poločasu z pravé strany Partyš. Jeho centr líznul hlavou v pokutovém území Janoviak a míč proletěl těsně kolem levé tyče hostí. Tím skončilo dění v prvním poločase. Blšany ho zvládly výborně, vyhrávaly 1:0 a eliminovaly hráče Opavy v jejich útočném snažení.

Do druhé půle vletěli domácí s daleko větší chutí. Barteska ve 48.minutě rozehrál přímý kop, ke kterému se dostal Zapletal, lehce míč líznul a ten skončil v sítě branky Svobody – bylo vyrovnáno. Blšany najedou nestíhaly a Opava držela naše hráče pod tlakem. V 53.minutě kryl gólman Svoboda střelu Kozáka, tento výborný zákrok ale jen pozdržel další gól Opavy. Ten přišel v 57.minutě, kdy chyboval Novotný, jeho přihrávku srazil hostující hráč a založil rychlý protiútok, který skončil až brankou v naší síti, závěrečnou střelu po zemi zvládl Kozák, který stál i u zrodu celé akce. Domácí najednou vedli 2:1.

Špatně hrající Jiří Novotný se pak nechal obehrát domácím Kozákem a nechal ho nebezpečně vystřelit, naštěstí si domácí hráč zapoměl před střelou seřídit mušku a míč tak letěl mimo branku Svobody. Trenér Bičovský reagoval na nepříznivý vývoj střídáním, stáhl Rosenda a nasadil svého žolíka, Brazilce Andreie. O chvíli později ještě přišel na hřiště Loos, aby nahradil Bogdanova. Hra Blšan se poté zvedla, ovšem spíš jen tak, že jsme se vymanili z tlaku a začali hrát vyrovnané utkání. Aktivní byl třeba Rosa.

Naši hráči v závěru mohli i vyrovnat, když se dobrým střeleckým pokusem prezentoval Andrei. Jenže v nastaveném času korunoval svůj ne zcela ideální výkon v zápase Novotný, domácí útočník mu nasadil jesličky a vstřelil poslední gól zápasu na 3:1. Zápas jsme prohráli zaslouženě. Je třeba se rychle oklepat a začít myslet na Hradec Králové, který nás čeká za týden. To bude důležitější utkání.

Slezský FC Opava – FK Chmel Blšany 3:1 (0:1)

BRANKY: 48.Zapletal, 57.Kozák, 92.Půda – 29.Rosa

ŽK: Zapletal , Halaška – Krejčík, Andrei, Rosa