Po letech pádů stoupají Blšany do divize

Blšany /ROZHOVOR/ – Na jaře už se zdálo, že Chmelaři skončí v klidném středu tabulky krajského přeboru, výborný závěr je ale dostal zpět na třetí příčku, která po administrativních změnách v soutěžích znamená postup.

Před sezonou je zase všichni odepisovali. Média, fanoušci, soupeři. Blšany melou z posledního, říkalo se. A výsledek? Chmelaři znovu překvapili a dokonce postupují do divize. Parta velezkušených fotbalistů se celý ročník i s extrémně úzkým kádrem pohybovala na špičce tabulky fotbalového krajského přeboru. Začátek jara jim sice nevyšel, na závěr ale opět zabrali a bylo z toho konečné třetí místo.

„Tým měl možná na víc, mohli jsme se prát o první místo až do závěru soutěže, ale některé zbytečné ztráty nám v tom zabránily,“ říká Horst Siegl, lídr Blšan.

A kádr měli letos v Blšanech opět hvězdný. Siegl, Müller, Stracený, Němec, Pilař, všechno exligoví výborní fotbalisté.

„Dlouho jsme favority ve špičce trápili. Nakonec jsme ale se třetím místem hodně spokojení, stačilo na postup,“ usmívá se bývalá hvězda Sparty Praha a několikanásobný král ligových střelců. Blšany nakonec ztrácely v konečném účtování na druhý Žatec jen dva body. Chmelaři v sezoně 2010/2011 nasbírali padesát bodů za patnáct výher a pět remíz. Desetkrát odešli poraženi. Skore 55:41 dokládá, že Chmelaři opět hráli hodně útočně. „Myslím, že se nám opět dařilo diváky bavit. Chceme i dál předvádět pohledný a útočný fotbal,“ slibuje Siegl.

Nejlepším střelcem týmu se přitom stal syn Siegla – Horst Siegl mladší, přezdívaný diváky a spoluhráči Helmut. Zda ale zůstane nejlepší střelec v týmu i pro příští rok, se zatím neví, proslýchá se, že by Siegl mladší rád zkusil nějakou vyšší soutěž. Také kádr pro příští sezonu je zatím ve hvězdách, vedení týmu ale doufá, že základní stavební kameny sestavy zůstanou pohromadě.

Blšany už se pomalu začínají chystat na další sezonu. V plánu mají čtyři přípravné zápasy. Po letech pádů (z první ligy až do krajského přeboru) a chvilce (několik sezon) strávené v nejvyšší krajské soutěži se opět Chmelaři podívají do divize. „Opět bychom rádi hráli v pátek navečer. Věříme, že soupeři nám vyhoví, ještě se ale musíme domluvit,“ nastínil Siegl, kdy by blšanští fotbalisté měli hrát domácí utkání. První sehrají už v polovině srpna s týmem Litol, v dalším kole zajíždějí do Vilémova.

Zajímavá jména v Blšanech určitě budou, slibuje Siegl

Chmelaři rovná se v posledních letech Horst Siegl. Jak hodnotí uplynulou sezonu a jaké mají Blšany plány v divizi? Zůstane Siegl i nadále lídrem týmu a jaké posily chystají pro diváky? Několikanásobný král ligových střelců odpovídal na otázky Deníku.

Před sezonou jste stejně jako rok předtím hlásali, že chcete postup do divize. Nakonec se to povedlo „až“ ze třetího místa, díky administrativním změnám. Takže asi vládne v Blšanech spokojenost.
Určitě (smích). Loni se nám to nepodařilo, Roudnice byla výborná. Letos se zase výborně
jaro vydařilo Souši, neprohráli, a dobře hrál také Žatec. Nám ale vyšel závěr soutěže, porazili jsme Louny i Žatec a na špičku jsme se znovu dotáhli. Jak jste říkal, přišly změny a naštěstí nám postup nakonec vyšel.

Měli jste i velké štěstí, vždyť na bronzovou příčku jste se vyhoupli až v posledním kole.
Ano, štěstí nám tentokrát přálo. Jednak kvůli změnám, za druhé také tím, jak jsme předstihli Chomutov. My v posledním kole vyhráli a šli nahoru, Chomutov naštěstí pro
nás ztratil. Vyšlo to, jsme moc rádi, v minulosti nám někdy štěstí nepřálo, tak nám to teď vrátilo.

Bilance Blšan je padesát bodů a třetí místo. Co chybělo týmu k úplnému vrcholu a vysněnému prvnímu místu?
Zbytečné ztráty. Některé zápasy jsme doma nezvládli, zbytečná byla třeba prohra s Kadaní, pak přišly ještě další dvě remízy doma. Také velku byla některých zápasů velká škoda. Přitom jsme hráli lépe než soupeř, ale fotbal už je někdy takový. Tenhle mančaft měl na to vyhrát krajský přebor.

Příprava Blšan bývá v posledních letech, no řekněme netradiční. Jak vypadá situace před divizí? V příštím týdnu bude jasno, kde a s kým sehrajeme přípravné zápasy. Plánujeme čtyři. Co kádr? Zůstanou opory?
Otázka kádru je zatím otevřená. Osa týmu by měla zůstat stejná, plánujeme ale také další doplnění. Nějaká jména má v hlavě trenér Josef Němec, nějaká já. Uvidíme, dáme to dohromady a snad se povede někoho přivést.

Horst Siegl bude dál v Blšanech působit?
Zatím ano, plánuju hrát v Blšanech. Vždycky jsem ale říkal, že chci hlavně trénovat, tak uvidíme, jaké nabídky budou a kde to bude. Nějaké nabídky
jsou, ale jak říkám, je to stále otevřené. Zatím tedy platí, že Horst Siegl zůstává v Blšanech.

A co další zajímavá jména? Před každnou sezonou se diváci v Blšanech mohou těšit na exligové hvězdy trávníků, co divizní sezona, chystáte nějaké překvapení?

Věřím, že nějaká zajímavá jména se nám pro příští sezonu opět podaří (smích). Diváci se určitě budou mít na co těšit.

Jakou roli chtějí hrát Blšan v příští sezoně v divizi?
Nemáme nějakou určenou příčku. Zase chceme předvádět dobrý a útočný
fotbal, na který budou rádi koukat diváci. Ale Blšanům a jejich areálu by určitě slušela ještě o něco vyšší soutěž (směje se).

Děkuji za rozhovor.

FK Chmel Blšany | 4.7.2011 15:30 | 1624x přečteno