Petr Čech o Blšanech

Petr Čech se stal podle IFFHS nejlepším brankářem loňského roku. Přinášíme Vám článek o tom, co vše řekl Petr na adresu Blšan.

Petr Čech odchytal v Blšanech 1 sezonu. Odehrál 26 zápasů, 25krát odehrál celý zápas, v zápase s Bohemians byl v 80. minutě vyloučen. Obdržel 29 gólů – 3 góly dostal v Teplicích, Olomouci, Příbrami (3:0) a v již zmíněném zápase s Bohemians (4:0 – poslední branku obdržel náhradník Obermajer)

Popis prvního zápasu v dresu Blšan v lize : http://cech.tiscali.cz/article.asp?…

Otázky fanouškoů na petr-cech.cz :

Mohl bys prozradit důvody tvého odchodu z Plzně?

„Důvodem mého odchodu z Plzně bylo to, že mi nebyla nabídnuta možnost trénovat s ligovým týmem (nebyl jsem zařazen do přípravy) a ve stejnou dobu mi na stole přistála nabídka Blšan, které mi tuto možnost nabídly a navíc i s profesionální smlouvou, která mi zaručila, že se budu moci připravovat na nejvyšší úrovni a rozvíjet svoje dovednosti. Dodnes to považuji za nejdůležitější rozhodnutí v mé kariéře.“

Prosím vás, můžu se zeptat jestli máte nějakou přezdívku? A jak vám říká přítelkyně?

„V Blšanech, ve Spartě a v nároďáku jsem Čechíno, v Chelsea na mě spoluhráči volají Big Pete. S manželkou si říkáme různými hezkými osloveními, jménem moc ne.“

Rád bych se Tě zeptal, zda si vedeš nějakou statistiku odehraných zápasů, obdržených branek. Už jsi navštívil proslulé památky v Londýně?

„V počítači mám statistiky z utkání za Blšany, Spartu, Rennes, Chelsea a reprezentaci. Ke každému zápasu tam je jeho výsledek, sezóna, kdy se odehrál, dále kolik jsem v něm odchytal minut, jestli to bylo doma nebo venku, co to bylo za soutěž a také, jaký trenér zrovna seděl na lavičce. Co se týče druhé otázky, v centru města jsme se byli s manželkou projít dvakrát a líbil se nám jak Big Ben, tak Tower Bridge, obě památky mají něco do sebe.“

Chtěl jsem se vás zeptat na váš názor na Martina Ticháčka. Kde myslíte, že byl ten trhák vašich úspěchů? Myslím, že zpočátku jste byli v Plzni na stejné lodi.

„Tím trhákem byl můj odchod do Blšan. Tam jsem dostal svou šanci a pevně ji chytil do rukou. Martin dostal v Plzni pořádnou příležitost prakticky až nyní. Zpětně vidím rozhodnutí odejít do Blšan jako jedno z nejdůležitějších v kariéře.“

Proč máš přezdívku Čechíno?

„Mám ji od té doby, co jsem přišel do Blšan. Ale abych se přiznal, už ani pořádně nevím, kdo a proč mi ji vymyslel.“

Jak vzpomínáš na dobu strávenou v klubu FK Chmel Blšany?

„Vzpomínám velice rád a dodnes sleduji výsledky Blšan. Byl to klub, který mi dal v lize šanci a přispěl tím obrovským dílem k rozvoji mojí fotbalové kariéry a na to se nezapomíná.“

Básnička o Petrově kariéře (autor: )

Petr Čech je číslo jedna, to ví každá česká bedna,
svědomitě pracuje, spoluhráče burcuje,
přes Plzeň a Chmelaře, ve Spartě se ukáže,
tam to nemá chybičku, máme naši jedničku.

Lvíčatům to vychytal, kariéra pádí dál,
je tu sladká Francie, a v bráně náš monsieur,
výkony dál stoupají, a tak po něm potají,
touží už i velké týmy, nedivme se, není líný.

Bronz ho z EURA potěší, poté už nic neřeší,
opět se nám stěhuje a přes La Manche putuje,
Londýn, jeho destinace, v FC Chelsea nová práce,
Stamford Bridge je páni stánek, ráj míčových radovánek.

Také skvělé zázemí, to se jistě ocení,
začátek je úžasný, každý fanda jen básní,
Petr bránu začaroval, soupeřům nic nedaroval,
chytne vše, co na něj letí, ochozy jsou v zaujetí.

Doma vládne pohoda, není to jen náhoda,
Martina ho ráda má, je pro něj ta jediná.
Co popřát do dalších let? Ať jsi super jako teď.
Jdi si za svým stůj co stůj, Chelsea je teď jen klub Tvůj.

(autor básně: Jaromír Krejčí)

Na závěr chceme poděkovat webu www.petr-cech.cz za postyknutí materiálů.

FK Chmel Blšany | 20.1.2006 15:59 | 3741x přečteno