Pět hráčů Blšan zahájí zimní přípravu v Mostě

Prvoligový Siad Most si vyzkouší během zimní přestávky některé hráče, kteří na   podzim působili v Blšanech a dařilo se jim. Čtyři jsou z Mostu na hostování, dále si   vedení Siadu vybralo našeho kmenového hráče Davida Čonku.

Brankář Jaroslav Belaň, záložníci David Čonka, Lubomir Bogdanov a Jiří Flaišman, útočník Václav Štípek. To jsou jména vyvolených, které si rozhodl náš partnerský klubu vytáhnout z Blšan a nechá je v zimě zahájit přípravu se svým prvoligovým výběrem. Neznamená to, že v Mostě tito hráči zůstanou pro jaro, protože pokud se ukáže, že nemají ještě dostatečnou kvalitu, vrátí se do Blšan. Ostatně, příprava Blšan začíná o dva týdny později než příprava Mostu, takže je i možné, že zmínění hráči by trenéru Bičovskému vůbec chybět nemuseli. Nejedná se totiž prozatím o přestupy.

Pokud ale zmínění hráči na zkoušce uspějí a v Mostě zůstanou, přijdou místo nich jako náhrada fotbalisté, kteří trenéra Šcasného nepřesvědčí o svých kvalitách. Jedním z nich by mohl být i zkušený Jiří Novotný, vše je ale stále v jednání. Rozhodně to nejsou jediné změny, které v blšanském kádru během zimy proběhnou. Vzhledem k poavení v tabulce potřebujeme posílit; příchody do týmu se ale budou jako už tradičně odehrávat až v průběhu zimní přípravy, zejména během února.

Některé fanoušky může zajímat, proč v přípravě na Vyšehradě nenastupují někteří obvyklí hráči, jako je například záložník Ondřej Šiml či Petr Loos. Neznamená to, že by byli na odchodu. Loos je naším kmenovým hráčem a v Blšanech zůstává, Šiml má u Chmelu podepsáno hostování až do června 2007. Pokud by měla Plzeň, odkud hostuje, o návrat Šimla zájem, vedení našeho klubu by o jeho uvolnění mohlo jednat výměnou za jiného fotbalistu odpovídajících kvalit. Nyní Šiml v přípravných zápasech nenastupuje, protože léčí lehké zranění a k tomu dohání školní povinnosti, takže dostal částečné volno.

FK Chmel Blšany | 11.12.2006 11:32 | 588x přečteno