Parádní zahájení sezony! Blšany vyhrály v Bílině

Bílina - Blšany 3:4, úvodní utkání krajského přeboru. Bílina v zeleném, Blšany v bílém.

Bílina – Blšany 3:4, úvodní utkání krajského přeboru. Bílina v zeleném, Blšany v bílém. Autor: Deník / František Bílek

Bílina, Blšany – Úvodní zápas krajského přeboru měl výbornou sportovní úroveň. Padlo v něm sedm branek, hosté měli o trošičku víc štěstí a vybojovali cenné tři body.

Fotbalisté FK Chmel Blšany vyhráli na úvod krajského přeboru v Bílině. Hrál se vyrovnaný zápas dobré úrovně s řadou šancí na obou stranách. Chmelaři pod vedením trenéra Josefa Němce s řadou nových tváří v sestavě měli v sobotu trochu více štěstí a zápas nakonec vyhráli hokejovým výsledkem 4:3.

Skóre otevřel ve 13. minutě domácí Novák, který se trefil z přímého kopu – 1:0. Bílinští si krátce poté vypracovali další velkou šanci, střela do odkryté branky ale skončila na tyči. Hosté odpověděli v 17. – Michal Macek, příbramský hráč, který hrál 2. ligu ve Vlašimi a v Blšanech je nyní na hostování, tečovanou střelou dal na 1:1. Ve 29. minutě šli Blšanští do vedení. Horst Siegl mladší unikl a centrem našel dorážejícího Tomáše Froňka, který do Blšan přišel na hostování ze Záp – 1:2.

Dvě branky dal Novák a dvě Nový

Domácí se snažili vyrovnat, což se jim povedlo v 39. Blšanský Novák zahrál ve vápně rukou, nařízenou penaltu bílinský Novák proměnil – 2:2. Ještě do poločasu, ve 41. minutě, se hostům podařilo opět strhnout vedení na svoji stran. Petr Nový, který přišel do Blšan z Chomutova, dal na 2:3 opět tečovanou střelou.

Po změně stran se hrál dál pěkný fotbal. Po chybě blšanské obrany na levé straně srovnal v 63. Levý na 3:3. O minutu později se ve vápně uvolnil Siegl a Petr Nový svou druhou brankou rozhodl o vítězství Chmelařů. Domácí se v závěru snažili o vyrovnání, blšanské fotbalisty zatlačili, ale branku už nedali. Na druhou stranu se už neujal ani jeden z brejků hostů.

Bílina – Blšany 3:4 (2:3)

Branky: Novák 2, Levý – Nový 2, Macek, Froněk

Sestava Blšan:  Krabec – Zahálka, Novák, Mašl, Lancz – Hrechko, Macek, Klimeš, Nový (80. Matucha) – Siegl ml. (85. Haluška), Froněk (89. Redžič)