FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Ostuda divizního Českého Dubu: Neodjel k zápasu! ( Doplněno 7.5. 2012 )

Český Dub – Do vzdáleného Mostu se zřejmě nechtělo několika fotbalistům Českého Dubu, kteří se na poslední chvíli omluvili trenérovi Pěničkovi. Fotbalový zápas divize B Souš – Český Dub se tak nesehrál.

 „Jsem nevýslovně naštvaný. Na sraz přišlo devět hráčů a s nimi si nebudu dělat ještě větší ostudu než doposud," uvedl Martin Pěnička. Dá se spekulovat, že si raději šli závodníci zahrát III. třídu s béčkem do Machnína, ten je podstatně blíž než Most. Na jaře divizní celek Dubu prakticky netrénuje, hráčů je málo a třeba do Teplic s problémy odjel v jedenácti. Kvalitních hráčů je tak akorát do kornoutu a rozdíl mezi hráči III. třídy a divizními asi je. Několikrát se stalo a ještě stane, že zápasy divizního áčka a třetitřídního béčka se hrají v jeden termín a dát dohromady dvě jedenáctky je velký problém. Dub tak pokračuje v zoufalém jaru a z osmi utkání má nula bodů a skóre 2:27. To, co se stalo nyní Dubu, již dvakrát na jaře předvedly Blšany. Oba celky zřejmě nemají zájem příští sezonu hrát divizi. S velkou pravděpodobností bude z divize sestupovat jediný tým a uvidí se, který z těchto dvou to bude.

Autor: Miloslav Cihlář

Zdroj: http://liberecky.denik.cz/…0120430.html

Další ostuda v divizi B: Český Dub nepřijel k zápasu! Ta soutěž musí být prokletá! 

Dvakrát nepřijely k zápasu divizní skupiny B kvůli nedostatku hráčů poslední Blšany, o minulém víkendu pro stejný problém nenastoupil v Souši předposlední Český Dub. Zápas skončil automatickou kontumací pro domácí 3:0, Český Dub čeká pokuta ve výši desetitisíců a uhradit musí i cestové rozhodčím a delegátovi.

Ještě v pátek po tréninku byli hráči Českého Dubu nachystaní přesně v jedenácti na zápas se sedmou Souší. Stačilo ale pár hodin a v sobotu se volalo na FAČR, že se nejede. Důvody? Áčko i béčko hrálo ve stejný čas, klub má přitom velké potíže se složením alespoň jednoho týmu. V noci z pátku na sobotu dorazila Martinovi Pěničkovi, trenérovi Českého Dubu a bývalému ligovému obránci Slavie, první omluvenka. Další den dopoledne druhá. V tu chvíli bylo hráčů áčka i s brankářem připravených jen devět… „Vždycky řešíme, který fotbalista pojede s jakým týmem. Teď jsme to s odřenýma ušima slepili, ale jakmile přišly tyhle dvě omluvenky, rozhodli jsme se, že do Souše v devíti nepojedeme,“ vysvětluje Radek Kneys, sekretář klubu. Jenže Český Dub se omluvil pozdě. Žádanka o odložení utkání nebo úplná omluva musí na FAČR dorazit alespoň den před zápasem, aby se stihli odvolat rozhodčí a delegát. Jenže ti už v Souši v době zjištění českodubské neúčasti stepovali. Předposlední celek divize B tak musí kromě pokuty, která bude ve výši od 10 do 25 tisíc, uhradit ještě cestovní náklady čtyřhlavé skupině. Do nové soutěže už přitom nešťastný nováček s problémy s kádrem vstupoval. „Věděli jsme, že to bude složité, i prezident Jaroslav Kašpar s tím byl seznámený. Před sezonou jsme neměli na soupisce ani sedmnáct lidí, do toho přišla zranění, někteří hráči odešli,“ vypráví Kneys, který se za 35 let fungování ve fotbale ještě nepotkal se situací, kdy by klub, ve kterém působí, nenastoupil k zápasu. Navzdory dlouhotrvajícím problémům je to smutná premiéra i pro Český Dub. Ten se teď rve na předposledním místě hlavně o to, aby soutěž vůbec nějak doklepal. Na poslední Blšany má náskok tří bodů, na Čelákovice před ním ztrácí 13 bodů. „O záchraně v divizi se nebavme, to je úplně jiná věc, to teď není téma,“ uzavírá Kneys

autor: isport.cz

Zdroj: http://www.tjbaniksous.cz/…okleta-.html

Český Dub na Souš nakonec nedorazil

V sobotu 28. dubna se nakonec na Souši divizní fotbal nehrál. Celek Podještědský FC Český Dub telefonicky oznámil, že do Mostu nedorazí, protože má pro utkání k dispozici málo hráčů.
Neuskutečněné utkání je tak v rukách disciplinární komise, která má potvrdit, zda bude výsledek kontumován 3:0 e prospěch Souše.

Zdroj: http://www.tjbaniksous.cz/…dorazil.html

Omluvenky spadly z nebe, omlouval ostudu exslávista Pěnička

ČESKÝ FOTBAL | Šibeniční počty. Mezi dva týmy mohli rozhodit pouhých 23 hráčů, s áčkem Českého Dubu mělo odjet 12 z nich. Jenže pár hodin před sobotním výkopem divize B v Souši se nakupily trenérovi Martinu Pěničkovi tři omluvenky a nejelo se. „Mrzí mě, že jsme k utkání nenastoupili, ale přijet do Souše v devíti lidech by bylo ještě nedůstojnější,“ říká dvaačtyřicetiletý kouč a bývalý obránce Slavie. Ještě v pátek večer měl Český Dub tak akorát připravený kádr k divizní bitvě v Souši. Jenže z dvanáctky bojovníků se tři omluvili. Jednoho přepadly horečky, druhý se zřítil ze schodů, třetí měl pracovní povinnosti. Narychlo tedy Pěnička a spol. obvolávali soupeře a FAČR, že nemohou nastoupit. Přišla kontumace, klub ještě postihne finanční pokuta ve výši 10 – 25 tisíc korun a bude muset srovnat náklady za rozhodčí a delegáta. „Postavili jsme se k tomu okamžitě, jak jsme mohli, jenže byla sobota po poledni, tudíž dost pozdě. Na asociaci nám řekli, že to respektují, ale že se už nedá nic dělat. Udělali jsme pro to maximum, alespoň jsme se řádně omluvili. Ty absence ale úplně spadly z nebe,“ vykládá Pěnička. Český Dub zlomil fakt, že v sobotu od pěti hrálo i jeho béčko v liberecké III. třídě. To dorazilo k zápasu v Machníně dokonce v přesně jedenácti hráčích a navíc dokázalo vyhrát 3:1. „V jarní sezoně nám takhle kolidují tři zápasy, v tu chvíli je to problém. Jinak ale dáváme kádr dohromady bez větších problémů, chodí s námi i hráči z rezervy. Na jeden tým je tu hráčů celkem dost, na dva už je to ale bída,“ vypráví Pěnička, že Dub potkala kontumace vůbec poprvé.

Ubývá hráčů, říká Pěnička

Kádr se výrazně oslabil v zimní pauze. Fotbalisté zběhli do nižších soutěží a tým se nestačil adekvátně doplnit. „Alespoň si vycházíme vstříc s prvoligovými Libercem a Jabloncem. Posílají k nám hráče, kteří odpadnou z béčka. Teď jsme se ale nestihli domluvit, protože od nás utekli hráči skutečně na poslední chvíli,“ lituje Pěnička. Hlavní problém je podle něj v celkovém úbytku hráčů, kteří po dorosteneckém věku nepokračují v mužích. „Ti kluci nemají chuť hrát, pak na nedostatek kusů trpí i ostatní kluby. Je tam špatná návaznost, ubývá přirozeně i těch kvalitnějších hráčů,“ vypráví Pěnička, který v Dubu kroutí na lavičce už čtvrtou sezonu. Podobnou situaci přitom překonával s týmem už v loňské sezoně. Úzký kádr, do toho finanční problémy. Zápasové soupisky se pytlíkovaly podobným způsobem. „Tehdy jsme to ale zvládli a chceme se tím inspirovat. I když pro nás záchrana v divizi není priorita. Z pádu do krajského přeboru by se svět nebořil,“ ujišťuje Pěnička, jehož tým momentálně na předposledním místě tabulky ztrácí na čtrnácté Čelákovice 13 bodů.

Autor: Jan Podroužek
 

FK Chmel Blšany | 2.5.2012 11:24 | 1571x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 22.2.2024 18:47:10