O víkendu uspěli i naši soupeři

Gambrinus liga Z osmi týmů reálně ohrožených sestupem ve 21.kole bodovali všichni kromě Jihlavy a Ostravy. Remíza s favorizovaným Libercem tak našemu týmu postavení v tabulce nijak nevylepšila.

Chmel získal šestnáctý bod v sezoně, ale zůstává poslední. Předposlední Brno překvapivě uhrálo remízu na hřišti Teplic a zůstává před námi o dva body. Na 14.místě se také nic nemění, je tam Jihlava, která o víkendu prohrála přímý souboj ohrožených se Slováckem. Náš tým na ní ztrácí 3 body. Máme ovšem vůči oboum těmto týmům jeden zápas k dobru. Třináctý je nyní Baník Ostrava s 20 body poté, co v pondělní dohrávce prohrál se Spartou 0:2. Ohroženým týmem zůstává i přes sobotní vítězství FC Slovácko, na Blšany má sice náskok šesti bodů, ale odehrálo o tři zápasy více.

Již trochu mimo hlavní pásmo sestupu je Most, který je na jaře ze všech týmů ligy zatím nejlepší a v neděli remizoval v Olomouci. Most má už 23 bodů a směřuje ke klidnému středu tabulky. Stejně je na tom Plzeň, která doma také remizovala, tentokrát se Zlínem. Právě Zlín je nejvýše postaveným týmem, který ještě asi může být ohrožen sestupem, i když už jen teoreticky. Jeho počet bodů je 24 a tedy má o 8 bodíků více než Chmel, což se ovšem ve zbývajících 10 zápasech určitě dá dohnat. Našimi hlavními soupeři jsou nyní přesto Jihlava, Brno a Slovácko.

V tomto týdnu sehrají Blšany ve středu domácí utkání proti Mladé Boleslavi a chtělo by to vyhrát, aby jsme se bodově dostali na úroveň Jihlavy před zápasem právě s ní, který se odehraje pro změnu v sobotu. To bude možná klíčová jarní bitva o záchranu. Ve středu nás budou zajímat i dvě další dohrávky: Olomouc-Plzeň a Zlín-Slavia, pokud by Zlín či Plzeň prohráli, namočili by se výrazněji do záchranářských starostí. V příštím kole se hraje kromě našeho zápasu s Jihlavou i další pro důležitý záchranářský duel: Brno-Slovácko. Nejvíce by nám v něm asi vyhovovala remíza.

Dosavadní výkony Blšan v jarní části sezony jsou poměrně dobré, takže pokud současnou formu udržíme, šance na záchranu rozhodně žije. Problémem může být nahušťný program, nyní například hrajeme 3 zápasy během pouhých sedmi dní. Pro středeční duel s Boleslaví se navíc vykartoval Vorel a k dispozici nebude Brunclík, ovšem už bude smět hrát Devátý. Stále chybí trvale potrestaný Šourek, který může nastoupit v lize nejdříve počátkem dubna proti Spartě. I bez něho ale trenér Bílek dokáže postavit silnou sestavu, což prokázal v prvních dvou zápasech jara.

FK Chmel Blšany | 20.3.2006 23:11 | 562x přečteno