FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Novým trenérem se stává Přemysl Bičovský

Přemysl Bičovský Tým Blšan má nového hlavního trenéra! Na svém nedělním zasedání rozhodlo vedení našeho klubu o tom, že druholigový výběr Chmelu povede nově zkušený Přemysl Bičovský. Nahradí tak do Plzně odešlého Michala Bílka.

Přemysl Bičovský se narodil 18.8.1950 v Košťanech u Teplic. Zažil kariéru vynikajího fotbalisty. V šestnácti přestoupil z vesnického klubu do Teplic, již ve dvaceti letech (1970) pak začal hrát za reprezentaci Československa! poslední zápas v ní odehrál v roce 1983. Připsal si 45 startů a vstřelil 11 branek. Zažil i mistrovství světa v roce 1982 ve Španělsku, kde měl na kopačce postup ze základní skupiny- jeho ránu těsně před koncem zápasu proti Francii ale vykopl z brankové čáry obránce soupeře… S juniorskou reprezentací získal titul mistra Evropy v roce 1972.

Na klubové úrovni byl i jako záložník vynikajícím střelcem. V lize nastřílel 106 branek a je tak členem Klubu ligových kanonýrů. Odchovanec Teplic si na dva roky odskočil do vojenské Dukly Praha a v roce 1977 přstoupil do pražských Bohemians. S tímto klubem získal i titul mistr ligy v roce 1983 a poté se přesunul do Rakouska, kde ukončil hráčskou kariéru. Dodnes je velkým „klokanem“, podílel se i na záchraně tohoto klubu a na vzniku Bohemians 1905, s nimiž se také Blšany příští rok utkají. Přezdívku měl „Pižma“.

Jako trenér začínal v Rakousku coby hrající kouč, k čemuž ho přiměla nabídka vedení. Poté trénoval v Teplicích, Chomutově, České Lípě a Braňanech- tedy v nižších soutěžích. Jeho dosud poslední štací se stal Siad Most, se kterým dokázal postoupit z druhé ligy do první. Na podzim 2005 se ale Mostu nedařilo a tak byl v zimě Bičovský odvolán a ocitl se bez angažmá. V současné době spolukomentuje mistrovství světa ve fotbale 2006, takže ho v těchto týdnech můžeme slyšet i v televizi. Elektronickou tužkou analyzuje gólové příležitosti…

Nyní tedy Přemysl Bičovský přijímá nabídku trénovat Blšany. Bylo by pěkné, pokud by se mu podařilo zopakovat úspěch dosažený s Mostem, tj. postup do první ligy. Bude samozřejmě důležité, jaké mužstvo mu bude moci funkcionářský tým Chmelu postavit. Přejeme tedy novému trenérovi hodně úspěchů v jeho práci pro Blšany!

Přemysl Bičovský

Přemysl Bičovský ve VIP prostoru v Mostu…

Následující dotazník vyplňoval trenér Bičovský v době, kdy trénoval SIAD Most. Přebíráme ho z ofociálních stránek Most – www.fksiadmost.cz :

Jméno: Přemysl Bičovský
Narozen: 18. 8. 1950
Výška: 172
Váha: 76
Bydliště: Teplice
Rodina: Ženatý, dva synové
Post: Trenér
Levák / Pravák: Pravák
Auto: Mazda
Nejtěžší protivník: To je složité, těžko říct.
Nejlepší fotbalista: Pelé
Můj nejlepší fotbalový okamžik: Těch je hodně a žádný není vyloženě nejlepší. Například účast na MS v roce 1982, nejlepší ligový střelec v roce 1974, třikrát jsem byl druhý nejlepší fotbalista roku, mistr ligy v roce 1983 s Bohemians. Nemohu vybrat jediný okamžik.
Můj nejtrapnější fotbalový okamžik: Zklamáním určitě bylo naše vystoupení na MS 82, kde jsme nedokázali postoupit z nikterak těžké skupiny. Někdo si určitě vzpomene na utkání s Kuvajtem?
Na mém postu je nejnáročnější: Nervy? Prožívání zápasů je hrozně náročné.
Kdybych nehrál fotbal, byl bych: Vždycky jsem hrál fotbal, pak trénoval. Neumím si nic jiného představit.
Co mě fotbal zatím naučil: Důslednost, a schopnost „překonávání překážek“.
Tréninky: Preferuji tréninky s míčem.
Nejoblíbenější sportovec mimo fotbal: Momentálně Roman Šebrle.
Největší vtipálek v kabině: Tady v Mostě asi Horst Siegl. Když jsem hrál v reprezentaci, tak známými vtipálky byli Láďa Vízek a Tonda Panenka.
Nejcennější vlastnost svěřenců: Vyžaduji a oceňuji poctivost, ochotu bojovat a vydat ze sebe maximum.
Oblíbené jídlo, pití: Mám rád mnoho jídel, mnoho kuchyní. Zbožňuji třeba svíčkovou. K pití víno a minerálku.
Oblíbený film, televizní program, herec, herečka: Rád koukám na komedie, zábavné pořady. Takže preferuji „lehčí žánry“.
Nejoblíbenější knížka: Knih jsem četl hodně, vybavuje se mi například knížka s názvem Medojedky.
Jakou poslouchám hudbu: Nejsem nijak vyhraněný. Mám rád country, ale třeba i Kabáty.
Oblíbený fotbalový celek: Most? (připomínáme, že dotazník byl zodpovídám v době jeho působení v Mostu)
Oblíbené sporty: Fotbal a tenis.
Rada mladým fotbalistům: Ať si uvědomí, že fotbal vyžaduje i odříkání, je třeba píle, bojovnost. Ale myslím, že to za to stojí?
Moje nejlepší vlastnost: To by měl posoudit někdo jiný. Z vlastností fotbalových asi bojovnost.
Moje nejhorší vlastnost: Pohodlnost.

Tak toto je nový trenér FK Chmel Blšany !

FK Chmel Blšany | 18.6.2006 23:10 | 2379x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 8:42:24