Není Čížek jako Čížek(Převzato z Lučanu)

Blšanům se daří na hříštích soupeřů, kde kromě zaváhání v prvním kole v Jiřetíně, si přivezli již 9 bodů a nastříleli 17 branek. Nyní v sobotu zajely do Bezděkova.

V utkání na Roudnicku šli Chmelaři do vedení už v 6. minutě dalekonosnou trefou Radka Čížka. Ve 20. jeho jmenovec O. Čížek na druhé straně propásl vyloženou šanci. Ještě větší zahodil ve 27., když míč z pokutového kopu za přistrčení Bartůňka poslal jen do tyče! Tentýž hráč po půlhodině mířil levačkou těsně mimo branky Klímy.

Že není Čížek jako Čížek, předvedl ten blšanský v 54. minutě, kdy zvyšoval z přímého kopu. Trpělivě hrající hosté pak využili pokus Bezděkova ještě více otevřít hru, což byla voda na mlýn pro brejkové a kombinačně vybavené hráče. Čtvrthodinku před koncem si do uličky naběhl rychlonohý Mráz a s přehledem prostřelil Fišera. Nestárnoucí útočník (41) utekl o chvíli později znovu, ale míč z prázdné branky vykopl Řezníček.

V 82. zvyšoval střelou z hranice vápna Galbavý už na 4:0 pro hosty. V 85. minutě odmítl pátý gól střídající Slavík, kterému připravit tutovku Mráz. To Galbavý v 89. minutě lahůdkovou přihrávkou Mráze nepohrdl a uzavřel krutou porážku domácích.

Beděkov – FK Chmel Blšany 0:5 (0:1)

Branky: 6. a 54. R. Čížek, 82. a 89. Galbavý, 75. Mráz

Sestava Blšan: Klíma ? Gruber, Tománek, Ložek, Lancz ? Machač, R. Čížek, Málek, Kučera (62. Slavík) ? Mráz, Galbavý.

FK Chmel Blšany | 29.9.2009 14:48 | 926x přečteno