Nelámejme hůl...

Nevyvěšovat bílou vlajku, to radí náš tradiční dopisovatel Jaromír Hykl.

Budeme vyvěšovat bílou vlajku? Situace po prohraném zápase se Sokolovem není vůbec růžová. Alespoň bod by byl býval pro nás docela důležitý. Při pohledu na tabulku a na rozlosování budeme potřebovat nejméně čtyři body ze čtyř utkání, které nás ještě čekají a mohli bychom skončit na nesestupové pozici. Ale předpokládá to vzít alespoň bod Bystrci a všechny doma Ústí. Každý další bod by byl pro nás bonus. Ale nevím nevím jestli někdo z fanoušků věří stejně jako já, že bychom bodovali s Viktorkou nebo HFK ? s mužstvy, které jdou na postup?

Zatím to vypadá, že společně s námi budou mít starosti s udržením v Bystrci (ta se ale dostává do formy!), v Hradci a možná i na Bohemce ? jede do Sokolova, na Viktorku a doma má HFK a Ústí. Nepříjemná utkání. Hradec jede do Opavy a na Čáslav a doma bude bojovat s Olomoucí a Jihlavou. (Hradec i Bohemku jsme porazili a mohli bychom i Bystrc?) Myslím si, že Vítkovice i Ústí ještě utečou hrobníkovi z lopaty.

Nejsem pesimista a nikdy jsem nebyl. Snažím se věřit, že letošní smolné zápasy už máme za sebou. Nešťastné konce s Opavou, Jihlavou i Sokolovem se přece nemůžou opakovat . Bylo to dost kruté školení, které nás stálo nejen body, ale některým vzalo i víru v dobrý konec. Nezbývá než sebrat všechny síly, zapomenout na strach a respekt, věřit ve vlastní schopnosti a makat v každém zápase až do poslední vteřiny. Kluci už několikrát dokázali, že mají na to měřit se s vyspělejšími mužstvy a hrát s nimi rovnocennou partii. Chce to jenom kus toho srdíčka a taky potřebnou dávku štěstí. S Viktorkou není co ztratit, jde jen o to získat další trošku herní jistoty a pocit, že při stoprocentním výkonu můžeme už konečně začít připisovat body. Viktorka bude takový menší aperitivek, abychom dostali pořádnou chuť.

Potřebujeme již také zlomit domácí prokletí a zase po dlouhé době doma zabodovat. Vy, kteří jste ještě nad našimi kluky nezlámali hůl a kteří stejně jako já dál počítáte a kombinujete a věříte v lepší zítřky modrožlutých barev, přijďte v neděli před obědem na fotbal. Tleskejte, dupejte, křičte? pomozte chlapcům povzbuzováním a ne kritikou. Té si jistě vyslechnou od svých trenérů dost a dost. Vlejte jim do žil chuť po gólech, po vítězství, po úspěchu před vlastním, ale opravdu vlastním publikem!!! Go Go Blšany !!!

FK Chmel Blšany | 18.10.2006 22:02 | 654x přečteno