Nedělní zápas s Boleslaví odložen

FK Mladá Boleslav Vstup Chmelu do jarních bojů Gambrinus ligy se nejméně o týden odkládá. Na vině je současný příliš rozbahněný terén na blšanském hřišti.

O odložení tří víkendových zápasů, mezi nimi i našeho nedělního utkání s Mladou Boleslaví, rozhodl ČMFS dnes odpoledne. Na našem hřišti počátkem týdne roztál sníh, ale půda pod ním je promrzlá a nedokáže roztátou vodu dostatečně absorbovat. Hřiště se tak mění v bahenní lázeň, několik vrchní centimetrů je nasáklých vodou natolik, že neumožňuje hrát fotbal. Podle předpovědi počasí by sice v nejbližších třech dnech mělo být teplo, ale stále bude často pršet. Terén se tak do neděle nezlepší a proto bylo rozhodnuto o odložení utkání. Vedení našeho klubu se stanoviskem svazu souhlasí.

Upřímně řečeno, našemu klubu se odložení zápasu tentokrát docela hodí. Domácí zápas s Boleslaví je pro nás velmi důležitý a přitom na něj nejsme dobře připraveni- během tohoto týdne došlo k několika změnám v kádru a nové posily se ještě vůbec neměly šanci sehrát, ani je trenér Bílek nestihl pořádně poznat. Navíc, v současnosti jsou dva klíčoví fotbalisté zranění a do neděle by se asi nedali dohromady a nemohli by tak nastoupit. Jde o Martina Mullera a Pavla Devátého. A co víc, nebude moci nastoupit Radek ŠOUREK, kterého potrestala disciplinární komise ČMFS udělením zákazu startu na čtyři zápasy. Když k tomu ještě přidáme, že kvůli smlouvě nebude proti Ml. Bosleslavi moci nastoupit Brunclík, je pro nás odložení zápasu spíše vysvobozením.

O náhradním termínu utkání se teprve rozhodne. Reálně nám ale hrozí, že odložen bude i příští zápas Blšan v Příbrami. Tamní klimatické podmínky jsou daleko horší než v Blšanech a pro příští týden se počítá s opětovným ochlazením. To by znamenalo, že březnový a dubnový program ligy bude pro některá mužstva velice nahuštěn a dotkne se to i našeho týmu. To už pro nás není dobrá zpráva, vezmeme-li v úvahu, že máme relativně úzký kádr. V každém případě bude ale lepší, pokud se liga odehraje na dobrých trávnících a při teplejším počasí, kdy i diváci raději zajdou do hlediště.

Fotbalové fanoušky na tribunách nezahřeje ani vyhřívaný trávník. Proto je náš klub nadále proti povinné výstavbě vyhřívaného trávníku, jak to bude nařízeno pro všechny prvoligové kluby od roku 2010. Řešením současné situace by měla být spíš úprava ligových termínů, například větší nahuštění zápasů v jarních a podzimních měsících, či dřívější start ligy v létě. Nakonec ani stávající odložení několika zápasů není tak drahé, jako by byla výstavba vyhřívaného trávníku stojícího cca. 15 mil. Kč. Ten je tak ještě dražší, než umělé osvětlení, kvůli kterému Blšany musely odehrát v minulé sezoně část zápasů v azylu na Žižkově.

FK Chmel Blšany | 17.2.2006 18:01 | 556x přečteno