Napsali o nás

REGION PODBOŘANSKA

Chmelaři venku vyhráli

KP: TJ Proboštov – Chmel Blšany 0:2 ( 0:1 )

Blšanští v podstatě nepustili domácí v prvním poločase k míči. měli jej stále na svých kopačkách a skvělou kombinační hrou se snadno dostávali před branku soupeře. To ovšem nevedlo ke gólovému efektu, protože míč na špatném terénu odskakoval. V první šanci se ocitl Novák, ale tu ještě neproměnil, jeho chvíle přišla v 30., kdy dostal nádhernou  přihrávku od Horsta Siegla st. a skóroval. Nápor Blšan pokračoval i po poločase, ale v 70. min. začal tlačit  soupeř, díky sporným rozhodnutím sudího. Uklidňující  druhou branku daly  Blšany v 84. min., kdy mladý Siegl proměnil  jednu ze svých velkých šancí v zápase. Chmel je na 6. místě s 31 body, když čelo tabulky je bodově vyrovnané a následující kolo se bude vlastně hrát o vedoucí post. Tak přijďte v pátek v 19:00 hodin povzbuzovat do Blšan, které hrají s Kadaní.

(pa)

Blšany vyšly naprázdno

Blšany zcela propadly na domácim stadionu.

FK Chmel Blšany – Tatran Kadaň 0:1 ( 0:0 )

Blšany v posledních dvou kolech zachraňovaly čest našich celků v KP a vrátily se do hry o postup. Po utkání s Kadaní v chladném počasí se zmrazil postup vzhůru tabulkou. Utkání v zapadajícím slunci začalo vlažně ve středu pole a k první střele na bránu se odhodlal  v 16. blšanský Lancz. Siegl st. vyslal parádní střelu z hranice vápna ve 22., bohužel přímo do náruče Turánka. Pohlednou akci přinesla 35. minuta. Pilař zahrával trestný kop, ten Turánek vyrazil k Sieglovi st., který našel Nováka, ale jeho nůžky minuly cíl. Za 4. minuty dokonce Pilař překonal  Turánka , ale pomezní mával ofsajd. Poslední poločasovou šanci měl ve 44. Stracený, ale jeho bombu ze 25 metrů Turánek s námahou vyrazil.

Druhý poločas začali domácí náporem a Pilařovou střelou z dálky, kterou Turánek vyrazil ke Krejčíkovi, který z voleje minul. V 60. utekl zadákům Blšan Tolar, který byl na hřišti teprve 4 minuty, udělal kličku Klímovi a pohodlně zajistil Kadani vedení. Chmelaři přidali na tempu, ale ani sólo Dvořáka a tvrdá střela  k brance nevedly. V 83. byl v pokutovém  území sražen Dvořák . Penaltu však zahodil král střelců Siegl st. Na obou stranách se pak sice  ještě rozvlnila síť, ale ani branka Kadaně, ani ta Trojanova hlavou nebyla pro ofsajd uznána. Blšany tak ztratily důležité body v boji o postup.

Branka 60 Tolar, Rozhodčí Černý Petr, F. Černý, Doležal ŽK 2:1, 100 diváků.

Blšany: Klíma, Janák ( 67. Matucha ), Krejčík, Trojan, Novák, Lancz, Siegl st., Pilař, De Oloveira Caio, Stracený ( 52. Dvořák ), Siegl ml.