FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Napsali o nas : Zlom po zahozené penaltě

Také ve druhém přípravném utkání fotbalisté Chmel Blšany na svém trávníku prohráli, když po páteční porážce od Bohemians Praha 0:8 podlehli v neděli účastníku středočeské 1.A třídy.

V poněkud obměněném kádru domácích (proti pátku) patřil Blšanům prakticky celý první poločas. Chmelaři od začátku diktovali tempo hry a dispečer Radek Čížek rozdával balóny na všechny strany. Na hrotu dobře pracoval Horst Siegl mladší, zatímco jeho slavný otec koučoval mužstvo jen z lavičky.

Už v 6. minutě po rohovém kopu Čížka padla ze skrumáže první branka zápasu. Druhou přidal ve 20. Siegl ml., který využil přesnou přihrávku k naběhnutí do pokutového územní a z 11 metrů pohodlně zakončil. Blšanští měli nadále herní převahu a hosté se jen sporadicky dostávali za polovinu. Tempo postupně polevovalo a poločas se dohrál v poklidu.

Do druhé půle poslal Siegl st. do hry nové hráče včetně Michala Lesniaka, vracejícícho se z hostování Mostě, který před týdnem skoroval za Tuchořice a v sobotu dvakrát za Louny. Hned z prvního útoku druhého poločasu Tuchlovičtí zaskočili domácí defenzivu průnikem do otevřené a nepřipravené obrany, aby snížili na jednogólový rozdíl. Domácí se začali utápět v sólech a zbytečných kličkách s hrou plnou nepřesností. K tomu se přidal i Čížek ležérním zahráním pokutového kopu, nařízeného v 70. za ruku obránce. Brankář jeho střelu kryl a zvedl náladu svého týmu. Tucholovičtí, kteří před týdnem prohrál se Slavojem Žatec 1:3, vycítili příežitost a využili ji k otočení výsledku.

Vyrovnávací branku vstřelili v 75. po úniku z levé strany přízemní střelou do sítě nejistého gólmana Blšan. Třetí branka padla za dalších šest minut opět do otevřené obrany, která už prakticky nereagovala.

Blšany ? Tuchlovice 2:3 (2:0)

Branky : Čížek, Siegl ml.

FK Chmel Blšany | 29.7.2010 10:23 | 4500x přečteno