Napsali o nás:Ovčárský brankář Prokeš zabránil debaklu Blšan

Praha – V dalším utkání zimního turnaje Royal cup změřily v sobotu po poledni třetiligové Ovčáry své síly s mužstvem z Blšan (krajský přebor). V sestavě někdejšího účastníka nejvyšší soutěže se objevilo hned několik bývalých fotbalistů z první a druhé ligy (Siegl, Klíma, Galbavý, Čížek nebo Kučera). Na Ovčárské hráče však nestačili.

V mrazivém počasí scházel v dresu Blšan při zahajovacím hvizdu brankář Klíma, který nestačil dorazit z dopoledního zápasu Bohemky s Jabloncem. Do branky tak v první půli nastoupil mladičký Prokeš z Ovčár a za svůj výkon si zaslouží pochvalu. Trenér Janeček opět rozložil síly do dvou poločasových jedenáctek. V sestavě chyběl pouze zraněný Ondrák, nemocný Martínek a Štefan.

Ovčáry začaly utkání zostra a Blšany v první dvacetiminutovce prakticky nepustily na svoji polovinu. Nebylo divu, že účet utkání otevřel Hyka už ve 4. minutě pěknou střelou k tyči ? 0:1. Další tři vyložené šance Hyky a Krejcara zmařil perfektními zákroky gólman Prokeš. Ve 14. minutě ale nestačil na střelu Studeného, kterou nešťastně tečoval blšanský obránce ? 0:2.

Poté začal úřadovat po pravé straně Jeník, ale ani on nepřekonal Prokeše. Ve 25. minutě nedokázal zakončit své sólo a o deset minut později jeho nebezpečnou hlavičku dokázal opět Prokeš zneškodnit. Blšanští tak mohli děkovat vypůjčenému brankáři, že skóre zůstalo do konce poločasu beze změn.

Ve druhé půli se Prokeš už postavil do branky Ovčár a na hřiště se dostal jak brankář Klíma tak i Horst Singl. Hra měla daleko větší tempo než v prvním poločase a Blšany měly i pár nebezpečných protiútoků, které Prokeš nebo obrana Ovčár stačila zlikvidovat.

Kombinací na jeden dotek Ovčárští dokázali překonávat pevnou blšanskou hráz, ale jejich finální přihrávky nenalezly adresáta, nebo střely míjely cíl. V 65. minutě vysunul Dido do úniku velice agilního Lukáše Müllera, který byl brankářem Klímou sražen. Z pokutového kopu se Dido nemýlil a zvýšil na 0:3.

V závěrečné dvacetiminutovce se hráči potýkali s nepříjemným mrazivým větrem, který omezoval dýchání, a tak se na hřišti toho moc neudálo. Všichni aktéři zajímavého utkání byli rádi, když uslyšeli závěrečný hvizd a mohli jít se do kabin zahřát. Další utkání zimního turnaje na Meteoru Ovčáry odehrají ve středu 27. ledna od 19 hodin s SK Štětí.

Chmel Blšany ? Sokol Ovčáry 0:3 (0:2)