Napsali o nás:Déšť kvalitě fotbalového utkání Blšan neublížil

Branky vítězných Chmelařů nad Neštěmicemi stříleli exligisté ? dvakrát Galbavý, Siegl a Čížek.

Ani celodenní déšť neubral z výborné kvality pátečního večerního utkání krajského přeboru, v němž třetí Blšany hostily druhé Neštěmice.

Než se exministr Petr Gandalovič po obdarování mužstev modrými dresy a slavnostním výkopu stačil usadit na čestné tribuně, domácí vedli 1:0!

Hned z prvního útoku po přihrávce Radka Čížka předvedl elegantní zakončení Horst Siegl starší.

Český lev, který si přijel upevnit druhou příčku, se však nezaskočen tlačil do útoku a už ve 4. se musel předvést brankář Klíma při střele Růžičky. V 18. pak zahodil další tutovku neštěmický Marek Holly.

Oba však své zaváhání napravili a otočili stav během dvou minut, když po akci Stehlíka ve 25. vyrovnal Růžička a za dvě minuty skoroval skluzem Holly.

Za další minutu ale bylo srovnáno, neboť výkop brankáře Vágnera zachytil 40 metrů od branky Radek Čížek a ukázal svůj přehled pohotovou střelou od břevna do sítě ? 2:2! Ještě do přestávky se gólově představil třetí exligový fotbalista Josef Galbavý, aby dostal Blšany do poločasového vedení po pěkné přihrávce od Siegla.

Výborný fotbal pokračoval po obrátce. Zvýšit mohl Mirza Zinhasovič, udělal brankáři kličku, ale nechal se vytlačit do úhlu a už nezakončil. Kapitán hostů Tomáš Vágner pak vychytal Machače a hnal svůj tým do útoku.

Aktivitu Neštěmic oslabila jediná kaňka v utkání, kdy v 60. po vzájemném strkání dostali napomenutí Zinhasovič a Stehlík a vzápětí udeřil Doboš domácího hráče loktem, že se druhou ŽK pro něj utkání skončilo.

V přesilovce Chmelaři udrželi svůj těsný náskok, aby ho ještě pojistili čtvrtým gólem zásluhou Galbavého, který si naběhl za beky na centr Čížka a pohrál si i s brankářem.

V tabulce se za vedoucí Roudnicí pořadí nemění, Blšany jsou třetí o bod za Neštěmicemi. Před dalším utkáním je otazník nad zraněním Rumuna Mileli a nataženým svalem Siegla mladšího, který byl uveden jen jako náhradník.

Blšany ? Neštěmice 4:2 (3:2)

Branky: 1. Siegl st., 28. R. Čížek, 43. a 74. Galbavý ? 25. Růžička, 27. Holly. Rozhodčí Šlehofer, ŽK 3:3, ČK 0:1 (62. Doboš), 200 diváků.

Blšany: Klíma ? Červenka, R. Krejčík, Gruber, Lancz ? Mileli (18. Machač), R. Čížek, Veniger, Zinhasovič ? Galbavý (89. Pillman), H. Siegl st. Trenér Josef Němec

FK Chmel Blšany | 17.5.2010 22:59 | 887x přečteno