Napsali o nás:Chmelaři děkovali desetkrát

Věrným fanouškům předvedli fotbalisté Blšan nevídaný střelecký koncert.

V pátek 11. června v podvečer se v Blšanech koncertovalo. V hlavní roli byl výborně naladěný orchestr Chmelařů. Parta kolem Horsta Siegla hned desetkrát poděkovala věrným fandům v posledním domácím zápase fotbalového krajského přeboru, ostudný výprask si odvezl předposlední Proboštov.

Sedmdesát diváků, kteří ve velmi teplém pátečním podvečeru odolali lákání zastavit se místo na fotbale raději na koupališti nebo v nedalekých Podbořanech na letních slavnostech, určitě nelitovalo. Rozloučení se sezonou to bylo velkolepé. Děkujeme, tady máte deset dárků, jakoby říkali blšanští fotbalisté.

Rušno bylo hned ve druhé minutě. V Blšanech pokračovala tradice velmi rychlých gólů v úvodu zápasu. Zatímco ale většinou je střílí Horst Siegl starší, tentokrát jeho roli převzal syn. Chmelaři zachytili rozehrávku Proboštova na polovině a Siegl mladší z dvaceti metrů překvapil brankáře Račuka.

Už v 6. minutě to bylo 2:0. Po rychlé narážečce se k míči dostal Gruber a nezaváhal. I v dalších minutách měly Blšany převahu, dvakrát orazítkovaly tyč, jednou Galbavý sice už překonal brankáře hostů, ale ještě mu stál v cestě obránce.

Takové pokusy ale, jak se nakonec ukázalo, byly jen zastřelovací. Naostro to zkusil ve 32. Červenka. Využil zaváhání tří obránců Proboštova, kteří se blízko vlastního vápna nemohli dohodnout, kdo bude rozehrávat, míč jim sebral, a zvýšil na 3:0.

Ve 43. minutě opět obránci Proboštova nestačili na dobře hrající útočníky Chmelu a poslali k zemi Mileliho. Radek Čížek se ze značky pokutového kopu nemýlil.

Ještě do poločasu stihl dvakrát zahrozil Horst Siegl mladší, skore už ale měnil ?jen? blšanský brankář Klíma, který nadvakrát proměnil ve 45. minutě penaltu nařízenou za podtržení právě Siegla mladšího ? 5:0.

Kdo by si myslel, že za stavu 5:0 Blšany poleví, tentokrát se hodně mýlil. Diváci viděli branky i ve druhé půli. Hned ve 46. se podruhé prosadil Červenka, v 64. slavil druhý úspěch i Siegl mladší. To když Gruber na jeho hlavu poslal nádherný centr z pravé strany.

Blšanský střelec dne Pavel Červenka ale stále neměl dost. V 68. minutě dlouho kličkoval s balonem na hranici vápna, uspával soupeře, aby nakonec poslal balon rychle na bránu. Jeho nádherná střela zapadla přímo do šibenice.

Na dalším gólu Blšan, už devátém, se podepsali oba Sieglové. Syn naservíroval přesnou přihrávku otci, exligový král střelců pak pohodlně poslal balon za záda golmana Proboštova. Siegl starší se dostal na hřiště až v 73. minutě, tentokrát totiž na lavičce zastupoval Josefa Němce, který v televizi spolukomentoval první zápasy fotbalového mistrovství světa.

V posledních minutách utkání pak zdecimovaný Proboštov už jen čekal na desátý zásah. V 83. se to Sieglovi staršímu nadvakrát ještě nepodařilo, a tak úlohu kata na sebe opět vzal Červenka. Ve vápně neměl komu nahrát, a když dlouho nevěděl co s balonem, lobem ho poslal na branku a mohl se už počtvrté během jediného zápasu radovat.

Blšany si výborným výkonem určitě udobřili své fanoušky, kteří jim trochu vyčítali dva poslední zápasy, ve kterých měli Chmelaři skore 0:9. Že ale v posledním domácím zápase otočí bilanci z tří zápasů na 10:9, čekal asi málokdo.

Blšany ? Proboštov 10:0 (5:0) Branky: 32., 46., 68. a 86. Červenka, 2. a 64. Siegl ml., 6. Gruber, 43. Čížek (pk), 45. Klíma (pk), 81. Siegl st.

Sestava Blšan:Klíma, Veniger, Krejčík (46.Pillman), Brodecký, Červenka, Málek, Čížek, Galbavý (73.Siegl st.) Gruber, Siegl ml., Mileli (51.Machač)

FK Chmel Blšany | 13.6.2010 20:59 | 877x přečteno