FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Naděje Blšan zhasla během čtvrt hodiny.

Chmelaři prohráli poslední dvě utkání a museli přenechat první pozici v tabulce právě celku Štětí. V Blšanském týmu nastalo malé zemětřesení. „V kabině se odehrál lehčí průvan, takže jsme se rozloučili s Rajnochem a další dva hráči mají nad sebou velký vykřičník. Do Štětí pojedou na zápas jen ti, kteří budou mít chuť, srdce, radost ze hry, emoce a budou táhnout za jeden provaz.  Vyhrát může jen jeden, tak věříme, že zítra to budeme my, kteří budou na konci šťastnější.'' uvedl před zápasem Dominik Rodinger.

Utkání rozehráli oba celky aktivně. V 10. minutě se po tečované střele Vidličky míč odrazil od břevna domácí branky. Ve 12. minutě se zase hezky do míče opřel Míča a chybělo málo, aby neskončil u levé tyčky domácích. Velká šance se naskytla i Stejskalovi na druhé straně, ale branku Blšan netrefil. Hosté měli míč častěji na kopačkách, ale nedokázali se dostat k zakončení.
Ve 29. minutě měl na hlavě vedoucí branku domácích Malák, ale Jícha si s jeho pokusem snadno poradil.
Ve druhé půli šlo Štětí pevně za ziskem tří bodů a upevnění vedoucí pozice KP.
 Vedoucí branka na 1:0 padla v 57. minutě. V 57. se Hrdý kličkou zbavil obránce, poslal na Kuclera, který překonal Jíchu poprvé. O minutu později zastavili hosté útočnou akci Maláka, ale střela z protiútoku šla těsně vedle. Šance přicházeli na obou stranách. Belák pálil nad, na druhé straně mířil mimo tyče Hruška. Hosté ve snaze vyrovnat otevřeli více obranu Toho využil v 64. minutě Malák, který viděl za obranu nabíhajícího Beláka a ten zvýšil na 2:0. O minutu později Stejskal netrefil odkrytou branku Blšan. V 71. si zaběhl za obranu Chmelařů Tichý, který byl na hřišti první minutu a nedal Jíchovi šanci. Štětí se již soustředilo na bránění pohodlného náskoku a hosté se před brankou Štětí objevovali mnohem více. Nebezpečnou střelu odvracel v 79. minutě Šimral na roh..Na něj si nejlépe naskočil Hruška a hlavou snížil.
Prohrály také Modlany, které doma nestačily na Srbice a tak má Štětí na čela tabulky na dvojici pronásledovatelů pětibodový náskok.
Zápas vysoké herní úrovně, s jehož kvalitou byly více než dvě stovky diváků spokojeni. Na soupeře jsme se velmi dobře připravili a nenechali jsme si vnutit jeho způsob hry,“ hodnotil spokojený trenér Štětí Josef Vinš.
„Výsledkově jsme zápas s konkurentem o první místo nezvládli. Tentokrát měl zápas opatrnější ráz a první půle, ve které jsme měli zápas pod naší kontrolou, si obě mužstva vytvořila jednu šanci ke vstřelení branky. Domácí se soustředili na rychlé brejky a standartní situace a my jsme byli zase silnější v držení míče. Zápas jsme výsledkově nezvládli, herně  jsme nezklamali, ale body se získávají za vetší počet vstřelených branek v zápase. V tom byl soupeř lepší,“ hodnotil utkání trenér Blšan Marcel Lička.

SK Štětí – FK Chmel Blšany 3:1(0:0)
Branky: 57. Kucler, 65. Belák, 71. Tichý – 79. Hruška.
Rozhodčí: Krutina, Zavadil, Nedvěd, ŽK 3:5, 250 diváků.
Blšany: Jícha – Žampa (65. Štochl) , Boruta (85. Homola), Maršálek, Cipruš – Hruška (80. Zábrodský), Vidlička, Šimon, Míča – Vacek, Zeman.

FK Chmel Blšany | 26.10.2015 11:16 | 1449x přečteno