FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Na Viktorku jsme ještě zatím nestačili - 1:3

Pan Jaromír Hykl nám po delší době přináší zajímavý komentář k dnešnímu   přípravnému zápasu s Viktorií Žižkov. Jak si vede současný kádr mužstva, kdo zaujal   a kdo naopak nepřesvědčil? Přečtěte si jeho postřehy!

Ahoj přátelé !

Hlásím se Vám opět z hlediště fotbalového stadionu FK Chmel Blšany. Blíží se začátek soutěže a mně se konečně podařilo dostat se osobně na přípravný zápas. Pokusím se Vám trochu zápas popsat a hned v úvodu připomenout důležitou skutečnost. Mé články jsou pouhými postřehy a dojmy z fotbalového utkání, tak jak je vidí obyčejný fanoušek blšanské kopané. V žádném případě si nečiním nárok na odborné komentáře či klasické sportovní reportáže a podobné rozbory. Chci Vám jen přiblížit atmosféru na hřišti i v hledišti, chci se s lidmi, které výsledky chmelařů zajímají podělit o svoje zážitky a zároveň dát v plen mé názory na dění v klubu i mimo něj očima laického diváka. Tak to prosím berte a buďte shovívaví? a já Vám za to děkuji!

Po delší době pozoruji zápas z hlavní tribuny ligového hřiště. Diváku je na ní méně než šafránu. Když nebudu počítat náhradníky obou mužstev, kteří dali přednost stínu tribuny před střídačkami na slunci, sešlo se nás asi třicet diváků. V hledišti prázdno a na jevišti v hlavních rolích ještě nedávno kluby bojující o prvoligové body. Paradoxy fotbalové historie. Chmelaři konečně ve svých tradičních barvách a i Viktorka, jak jinak než v červenobílém. Většinu hráčů Blšan vidím poprvé. Pouze Petra Loose znám jak z několika střídání v ?áčku?, tak i z bojů v divizních utkáních ?béčka?. Dnes odehrál celý zápas, ale jeho výkon byl podprůměrný. Několik dobrých zákroků nedokázalo smazat špatný dojem z jeho hry. Příliš mnoho zkažených přihrávek, nepřesností, špatné zpracování. Nebyl ve své kůži. Pokud dobře počítám představilo se ve žlutém dresu 18 hráčů.

Oba brankáři ? v prvním poločase a 15 minut ve druhém chytal Rada. Na první pohled dobrý brankář s dobrým odhadem místa a výborným postřehem, který měl možnost předvést ve 35 minutě zápasu. Střelu Kaloda z hranice velkého vápna bravurně vyráží nad břevno. Druhý brankář Malatinec dostal branku aniž by si před tím sáhl na míč a neměl vlastně možnost ukázat nic ze svého umění. Viktorka po třetí brance již nehrála s takovým nasazením a snažila se o držení míče a hraní na jistotu.

Obrana. Složení v první půli ? Loos, Poláček, Jamrich, Krejčík. Složení ve druhé půli ? Loos, Süsser J., Jamrich (60.min Bednář), Benko. Na Jamrichovi je vidět hráčská vyzrálost a zkušenost. Myslím, že bude nahrazovat Müllera i když herně není tak kvalitní. Je vidět jeho dirigentská schopnost a pravděpodobně bude pilířem obrany v soutěžních utkáních. Jak Poláček tak Jakub Süsser ho dobře doplňovali.Bude ještě asi otázkou dalších zápasů, kdo bude vybrán do dvojice k Jamrichovi. V prvním poločase celá obrana dvakrát zaváhala při nahrávkách z levého koutu hřiště. Poprvé po rohu střílel hlavou z malého vápna Král ? Rada neměl šanci (0:1) a po druhé ze stejného místa nahrávka na neobsazeného Kropíka a ten ?z první? střílí nezadržitelně druhý gól ( běžela poslední minuta poločasu). To by se nemělo stávat a zde doplácí mužstvo pravděpodobně na celkovou nesehranost a časté změny v sestavě. Líbil se mi Benko na levé straně. Robustnější obránce ukázal některé razantní zákroky a umění podržet míč a nahrát.

Nejvíce problémů bude asi ve složení záložní řady. První poločas ? Jediňák, Eseqiel, Šiml, Fleišman. Druhý poločas – Béreš, Šiml(65. min. Fleišman), Andrei, Bednář M. Během utkání se střídala hra s postupným útokem s nakopáváním na útočníky. Ani jeden způsob se nedařilo úspěšně realizovat. Fotbalisté Viktorky byli u většiny míčů dříve. Byli důraznější a technicky naše hráče přehrávali a jejich týmové pojetí bylo výrazně lepší. Naše záloha se hledá. Zřetelně je vidět nesehranost a musím k tomu ještě připočítat pomalost pohybu zejména Jediňáka a často i Eseqiela ? vznikal až příliš velký prostor mezi obránci a útočníky a přihrávky často mířily do prázdných prostorů a nebo dokonce na nohy soupeřů. Nejlepší dojem ve mne zanechali Fleišman, Šiml a rovněž Béreš se ukazuje jako bojovník. Jako vždy se snažil běhat a nabízet se Martin Bednář. Branka na 0 : 3 padla po chaosu v obraně a útočník Kalod se nečekaně snadno uvolnil ve vápně a střílí na branku bezbranného Malatince. Takový způsob uvolnění našim útočníků scházel. V první půlce nastoupili na hrotu Psohlavec a Janis a ve druhé Janis a Cait ? další cizinec z Běloruska. Tato posila neměla příliš možností se ukázat. Zhruba ve 20. minutě druhého poločasu se vrátil na hřiště Eseqiel a Cait zůstal zraněn na lavičce.

Útok začal celkem dobře. V úvodu poločasu bylo i několik šancí. Janis posílal zkušený oblouček přes brankáře již v 10. minutě ? bohužel těsně mimo. Chvilku na to Psohlavec měl přihrávku na dlouhou nohu a nestačil dorážet střílený centr. V 16. minutě tečoval Janis střelu, ale nestačil změnit směr střely tak, aby na ni brankář Žižkova nedosáhl. Bohužel to bylo asi vše co v první půli naši útočníci dokázali. Psohlavec se dlouhé minuty nepotkal s míčem a často kazil. Janisovi neschází pohyb, ale není technicky tak vyspělý, aby se snadněji uvolňoval. Přihrávek za obránce bylo velmi málo a často také končili naši hráči v ofsajdových pastičkách. Obrana Viktorky měla evidentně nad našimi útočníky i záložníky. Ve 79. minutě se po dobré přihrávce zmocnil míče za obránci Andrei a pěknou střelou zavěsil. Alespoň zmírnil zaslouženou porážku. Pět minut před koncem nás ještě zachránilo břevno a když připočítám ještě tyčku z první půlky mohla to být docela krutá porážka.

Co k celému představení dodat? Myslím, že bychom potřebovali ještě o trochu víc času a ještě o trochu víc přípravných zápasů. Na mužstvu je dost vidět, že ani jedna formace spolu nehraje víc jak jeden zápas. Viděl jsem celé mužstvo poprvé a žádný z hráčů mne nijak nezaujal. Možná při utkáních o body bude výkon kvalitnější, možná se kolektiv lépe sehraje a vykrystalizuje základní kádr. Možná nebude tropické vedro? No těch ?možná? je ještě dost. Čeká nás pohárový zápas v Chomutově. První zkouška ohněm. Snad se zadaří lépe než dneska! Velmi dobře ?klape? spolupráce s panem sekretářem Trnkou. Je to určitě krok ke zlepšení a zkvalitnění našich stránek. Těším se, že už konečně taky začnu popisovat naše vyhrané zápasy.

FK Chmel Blšany – Viktoria Žižkov 1:3 (0:2)

Branka Blšan: 79. Andrei
Branky Viktorie Žižkov: 39. Král, 44. Kropík, 60. Kalod

Sestava Blšan v 1. poločase: Rada – Loos, Poláček, Jamrich, Krejčík – Eseqiel, Jedinák, Šiml, Fleišman – Psohlavec, Janis

Sestava Blšan ve 2. poločase: Rada (60. Malatinec) – Loos, Susser, Jamrich (60. Bednář), Benko – Béreš, Šiml (65. Fleišman), Andrei, Bednář M. – Janis, Cait (70. Eseqiel)

FK Chmel Blšany | 22.7.2006 14:53 | 738x přečteno