Na sobotní rozlučku přijede do Blšan zklamaná Holice

Sezona 2006/07 je u konce. Zbývá odehrát poslední 30.kolo, jež je na programu   v sobotu, na všech druholigových stadionech od 17:00. Blšanští fanoušci se tak musí   přizpůsobit poněkud netradičnímu hracímu času. Kdo tak učiní, dostane možnost   vidět naposledy některé hráče i trenéra Bičovského ve službách Chmelu Blšany.

V Blšanech to bude zřejmě poklidný a uvolněný sobotní podvečer. Druhá liga už je dva týdny zachráněná a klub hraje jen o konečné umístění, za což jsme rádi. Hosté z Holice už také nemají o co hrát, ale po trochu jiném průběhu soutěže. Celý ročník hráli o postup do první ligy, naposledy ještě v pondělí. V ten den je porazili Bohemias 1905, čímž HFK Olomouc přišla o naději na první ligu, ve kterou už mnozí v Olomouci věřili. Těžko říct, v jakém světle se proto Holice v Blšanech představí. Najdou ještě hosté motivaci, nebo s chutí hrajícím Blšanům přenechají další tři body?

Chmel bojuje ještě dokonce o konečné osmé místo tabulky, tedy rovnou horní polovinu. Jenže k tomu by bylo zapotřebí nejen sobotní výhry, ale také prohry Ústí nad Labem, Jakubčovic i Čáslavi, což je krajně nepravděpodobné. Nyní jsou Blšany na 11.místě, nejhůře už mohou skončit jen o příčku níže, to v případě prohry s HFK a výhry Třince nad Hlučínem. Mezi 8. a 12. místem je poměrně velký rozdíl, takže stále ještě je o co hrát, i po záchraně ligy.

Blšany se nyní snaží dát šanci mladým hráčům, včetně dorostenců. Už v Ústí nad Labem nastoupili z dorostu Hofmann a Hudec k premiérovým zápasům za muže. Ještě se může dočkat Řehák, který je také v nominaci na sobotní utkání, nelze vyloučit ani dodatečné pozvání dalšího dorostence. Někteří fotbalisté jarní základní sestavy už dostali dovolenou, například cizinci, nebo ti ne zcela zdravotně v pořádku. Proto je nyní u Áčka dost místa a zahrají si i ti, kteří dosud druhou ligu příliš neochutnávali. I takto poskládané mužstvo má svou sílu, což prokázalo pondělní výhrou v Ústí.

Na podzim jsme HFK Olomouc překvapili, když náš tým v těžce poslepované sestavě vyhrál 1:0 gólem Psohlavce. Ta výhra tehdy znamenala nečekané tři body a před dlouhou zimou se stala účinným povzbuzením do dalších bojů na jaře. Nadcházející zápas bude spíš ve znamení loučení. Nejen se sezonou 2006/07, která se pro nás dlouho nevyvíjela dobře, ale nakonec skončila úspěšně. Někteří fotbalisté si za Chmel zakopou naposledy a také trenéra Bičovského čeká poslední zápas, neboť po skončení sezony odchází do Ružomberoku.

Ihned po sobotním zápase se hráči, kteří jsou zde na hostování, vrací do svých mateřských klubů a naši kmenoví fotbalisté nastupují na dovolenou. Nastane čas si od fotbalu na hřišti na chvíli odpočinout, i když bitvy u kulatých stolů se budou odehrávat dál.

Utkání Blšany – HFK Olomouc začíná v sobotu 16.6. od 17:00 na stadionu v Blšanech. Přijďte se rozloučit s letošní sezonou, trenérem a některými hráči!

FK Chmel Blšany | 15.6.2007 9:43 | 654x přečteno