Mráz dokonale zmrazil naděje Bíliny (Převzato z Lounského Zpravodaje)

Sluníčko pozdního léta svítilo na blšanskou hrací plochu a nic nenasvědčovalo, že by měl úřadovat mráz. Ten s velkým M ale navzdory všemu byl nejlepším mužem na hřišti a zmrazil nejen hráče Bíliny, ale i jejich příznivce.

Blšany šly v utkání rychle do vedení, když Siegl vyslal do útoku Galbavého a ten tvrdou ranou nedal Pohlovi v brance šanci. V téže minutě se prokličkoval obranou Siegl, postrčil Mrázovi, ale ten pálil mimo tyče. Pak si vzali domácí oddechový čas a míč přenechali hostům. Ve 13. přišla pohledná akce po ose Hronek-Novák-Krejčí. Před vyrovnáním Blšanské zachránil Klíma, který Krejčího střelu kryl a 34. netrefil Moravec odkrytou bránu. V závěru poločasu přišly i chvilky domácích, ale bez efektu skončily akce Mráze po přihrávce Galbavého ve 38. a následná hlavička Venigera po zahrávaném rohu. V poslední minutě zabránil skluzem Hasal, když pokus Galbavého poslal na roh. Do druhé části vstoupili aktivněji hosté a vyrovnání viselo ve vzduchu. Střelci Bíliny se ale nedokázali prosadit a domácí obrana tlak ustála. V 50. z ojedinělé samostatné akce mířil Kučera nad. Za nemohoucnost přišel trest a v poslední čtvrthodině se děly věci. Neúnavný Mráz nejen zakládal útočné akce a servíroval míče spoluhráčům, hlavně Kučerovi, ale i sám se dostával k zakončení. V 75. utekl všem zadákům, obešel Pohla stojícího na velkém vápně a pohodlně dal na 2:0. Podobná akce se opakovala v 83. když si Mráz přehodil Pohla, ale míč z prázdné branky vykopl Mergl. Pak přišla chvíle Kučery. Nejdříve, v 84 min. mu ve skórování zabránil Pohl, ale o tři minuty později kapituloval po jeho střele ze 16m. Obě šance Kučerovi připravil Mráz. O minutu později předvedli parádní ťukes s Němcem a Mráz jako iniciátor snadno zakončil na 4:0. V poslední minutě zabránil nechtěně Sigl pětce, když schytal do nohy dělovku Galbavého

Za reportáž děkuji Jardovi Tošnerovi

FK Chmel Blšany – Siad Bílina 4:0 (1:0)

Branky: 6. Galbavý, 75. a 88. Mráz, 87. Kučera. Sestava Blšan: Klíma, Lancz, Veniger, Ložek, Gruber, Galbavý, R. Čížek (79. J. Němec), Kučera, Červenka (58. Slavík), Mráz, H. Siegl

ŽK Galbavý – Mergl, Novák, Vrátil. 80 diváků.

FK Chmel Blšany | 9.9.2009 17:19 | 831x přečteno