Motorlet Praha - Starší dorost 5:2 (3:2)

Starší dorost Blšan Ve středu odehráli blšanští dorostenci předehrávané utkání 28.kola České ligy. Na umělé trávě Motorletu Praha bohužel obdrželi hned pět branek a prohráli. Jejich boj o záchranu tak stále zůstává napjatý.

Domácím pomohlo, že se zápas hrál na umělé trávě, na níž hráči Motorletu na rozdíl od Chmelařů trénují. Těsně před zápasem postihla brankáře Brandu nevolnost a chytat tak šel jeho náhradník Trenčanský. Branda měl díky vysoké postavě podle taktických plánů sbírat centrované míče, neboť Motorlet disponuje třemi vysokými fotbalisty a je tedy hodně nebezpečný v hlavičkových soubojích.

Prvních 20 minut hry přineslo vyrovnaný průběh, ale okolo 20 .minuty se začali prosazovat Blšany díky jednoduchým kombinacím často na jeden dotek. Jedna z nich sklidila úspěch ve 22.minutě, kdy po ose Řehák- Podroušek – Susser míč doputoval až do branky domácích- Chmel vedl 1:0! Okamžitě po rozehrání se ale dostali domácí k rohovému kopu, z něhož naši fotbalisté hned inkasovali, když Trenčanský neudržel míč po hlavičce domácích. O další tři minuty později už Motorlet vedl, znovu po rohovém kopu zazmatkovala naše obrana, Zlatohlávek hlavičkoval přímo k hráči soupeře a ten hlavou zavěsil – 2:1 pro domácí.

Poté začali hrát hráči Blšan nervózně a často faulovali. Ve 33.minutě po jednou z faulů kopali domácí trestný kop, na něj si dobře naběhl jeden z útočníků a hlavou zvýšil vedení Motorletu na 3:1. Do konce poločasu nasbírali hráči Chmelu tři zbytečné žluté karty, ale aspoň dokázali snížit na 2:3. To když Susser využil hry po větru a střelou nedal gólmanovi domácích šanci. Jakub trvale potvrzuje, že kvalitu ostatních dorostenců výrazně převyšuje- i v tomto utkání byl nejlepším z týmu.

Do druhé půle vstoupili naši mladíci se zlepšenou prací v defenzivě, snažili se o vyrovnávací branku, ale jejich akce končily před vápnem. Rozhodující okamžik přišel v 72.minutě. Brankář Trenčanský vyrobil obrovskou hrubku, když špatně zpracoval malou domů, rozehrál přímo na kopačky soupeřova útočníka a ten neměl problém umístit střelu do prázdné branky, Blšany prohrávaly 2:4. Katastrofální výkon Trenčanského přiměl trenéra ke střídání, přišel brankář Branda. Ten hned po příchodu do branky chytil těžkou sstřelu domácích, ale poté obránci Blšan opět nechali prostor útočníku domácích, který znovu hlavou zvýšil už na 5:2 pro Motorlet! O té chvíle již na hřišti nebylo co řešit.

Konec zápasu už šance nepřinesl. V celém utkání byly Blšany pro Motorlet vyrovnaným soupeřem, ale rozhodly standardní situace a individuální chyby našich hráčů. Boj z záchranu se tak znovu přiostřil. Vzhledem k tomu, že neznáme ještě výsledky dalších zápasů tohoto kola, těžko sitauci přehledně analyzovat, ale je téměř jisté, že k záchraně povede pouze vítězství v příštím zápase, kde hostíme 10.6. v Blšanech předposlední tým tabulky z Nového Bydžova.

SESTAVA: + známkování hráčů (1=katastrofální… 10= mimořádně vynikající)