Mladší dorost si poradil s Čelákovicemi, vyhrál 2:1

Tento víkend byl pro A dorost velmi povedený, starší vyhrál 6:1, mladší 2:1. A právě   tento zápas nám přiblížil trenér Pavel Koutenský.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, domácí hráči Blšan hráli nesoustředěně a příliš složitě. To se projevilo v 8. minutě, kdy po zmatku v obranné části zahrávali hosté rohový kop a nepokrytý hráč Čelákovic překonal brankáře Krejčího – 0:1. Poté se hra zklidnila, avšak k pohledné hře chyběla přesnost na obou stranách.
První velká šance Blšan přišla ve 21. minutě, avšak útočník Bůžek ze dvou metrů přestřelil. Po šanci přišel tlak domácích, chyběly jen finální přihrávky. Šance přišly až po chybách hostů – dvojtou šanci po hlavičce Smejkala měl Rámeš, bez branky… Po hezké kombinaci Majorose se před brankářem ocitl opět Rámeš, avšak ani napotřetí neproměnil. Hosté měli v těchto chvílích pouze 2 pološance po neorganizované obranné hře, překonat brankáře se jim ale nepovedlo.
Zaloužené vyrovnání přišlo v 31. minutě, jednoduchou akcí po ose Oláh, Bůžek a Lesniak skoroval posledně jmenovaný – 1:1.
Do konce poločasu zahrávaly Blšany ještě dvě standartní situace, ani jedna však brankou neskončila. O poločase přišla od trenéra Koutenského důrazná domluvu, nebyl spokojen s výkonem svých svěřenců. Od začátku druhého poločasu podávali domácí lepší výkon, hra byla organizovaná a obrana důslednejší. Ve 45. minutě pálil nádherně Oláh, bohužel však mimo.
Obrat přišel v 55. minutě, po kombinaci Horvátaa Bůžka střílel přesně Oláh – 2:1. Ihned po rozehře hostů střílel krásně z 25 metrů Horvát, jeho dalekonosnou střelu zastavila až spojnice branky. Od 59. minuty nastal tlak domácích, avšak Podroužek ani Lesniak neproměnili. Šance na vyrovnání spadla hostům do klína v 72. minutě, kdy po špatném odkopu Ščisláka a zbytečném faulu Prokůpka zahrávali přímý kop z 20 metrů, střelu však zablokovala zeď.
Posledních 8 minut hry bylo v režii domácích, kteří vyhráli zaslouženě, ale výkon v prvné půli byl špatný a neproměnování tolika šancí by se mohlo vymstít.

FK Chmel Blšany – FK Čelákovice 2:1 (1:1) – mladší dorost „A“

hráno dne: 2.9.2006 hřiště. tráva č. 6

Krejčí (6) – Ščislák (5), Prokůpek (4), Hynek (5), Horvát (6) – Lesniak (7), Majoros (4), Smékal (4) (49. Podroužek – 4), Oláh (5) (49. Holán – 4), Rámeš (3), Bůžek (5) (63. Tománek)

Známka udává kvalitu výkonu: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný , 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální

Zpracováno na základě podkladů trenéra Pavla Koutenského, kterému tímto děkujeme.

FK Chmel Blšany | 4.9.2006 16:29 | 630x přečteno