Mladší dorost nedal favoritovi šanci

Do výborné formy se dostal mladší A-dorost vedený trenérem Koutenským.   Naposledy porazil favorizované Ústí nad Labem vysoko 4:0 a tréner nám poslal   tradiční hodnocení zápasu. Mladší dorost nás bude zajímat stále více, jeho   současní hráči budou příští rok kopat zřejmě Českou ligu ve starším dorostu.

Zápas měl jasného favorita v hostujícím týmu, který z přechozích 14 zápasů 13 krát vyhrál. Poté, co v Blšanech prohrál starší dorost Ústí, se chtěl soupeř pomstít aspoň u mladších. Naši hráči byli obzvláště motivovaní a koncetrovaní.

Hned v úvodu zápasu se projevila menší nervozita na naší straně, už v první minutě ztratil míč Podroužek, ale hosté toho nevyužili. Jinak hrál Chmel důrazně, napadal rozehru hostů už na polovině hřiště a aktivně se tlačil dopředu. V 7.minutě naši hráči trestný kop za faul na dobře pronikajícího Tonku, ale Tománek vystřelil vysoko nad břevno. Blšany se snažily hrát přes křídla, s centry do vápna. To se bohužel dařilo jen na pravé straně, kde se nabízeli Kunický, Bůžek a Tonka. Na levé straně se v prbvní půli trápil Hankócy, a proto byl vystřídán už ve 30.minutě Reiserem.

V tu dobu to už ale bylo 1:0 pro Blšany, když se v 19.minutě právě po pravé straně protáhl Bůžek, přihrál na Tonku, ten si porazil i jeho zbytečně dlouhým míčem, téměř od brankové čáry centroval ve skluzu do vápna, kde si naběhl Rámeš a pohotovou střelou poslal Blšany do vedení! Bylo zasloužené, naši hráči produkovali bojovný výkon, byť trochu nervózní. Hosté se do akcí vůbec nedostali a o míče přicházeli už na půlce. Závěr prvního poločasu byl ve znamení hry spíš ve středu hřiště.

Druhá půle se Chmelu povedla ještě více, než první. Dobře už pracovaly obě strany, tým byl po vedoucím gólu klidnější. V 48.minutě po faulu na Smékala kopali naši hráči standardní sitauci, kterou krásně Tatár rozehrál centrem na tyče a míč skončil až v bráně hostů- 2:0! Od té chvíli už Blšany opanovaly dění na hřišti, hosté se zmohli jen na dlouhé nákopy, které spolehlivě likvidovala naše obrana, jištěná spolehlivým Krejčím v bráně. Kunický pak střílel z 25 metrů jen těsně nad branku Ústí.

V 52.minutě kopnul dobrý rohový kop Tatár, na něj si dobře naskončil jeden z nejmenších hráčů ve vápně Bůžek a hlavou zvýšil na 3:0. Oba týmy pak prostřídaly, ale ani to hostům k ničemu nebylo, naopak v 69.minutě se náš střídající Sčislák uvolnil a parádní střelou z 22 metrů do šibenice završil gólový účet zápasu – 4:0. Ústí se ke kvalitní hře dostalo až za tohoto stavu na posledních 10 minut zápasu. Naše hráče zatlačilo do defenzívy, neboť Chmel závěr trochu podcenil, ovšem obrana odolávala úspěšně. Hosté neproměnili ani samostatné sólo na brankáře, náš Krejčí ho vychytal, podtrhl tak svůj dobrý výkon v zápase a udržel čisté konto.

Takticky i herně výborné utkání tak mladšímu dorostu přineslo zcela zasloužené tři body za výhru 4:0 nad lídrem tabulky.